magazin haberleri

Bill Gates, teknesiyle Bodrum'a geldi: Tavuk döner mi yeseydi?

146 milyar dolar serveti olan ABD'li iş insanı Bill Gates, teknesiyle Bodrum'a geldi. Arkadaşlarıyla lüks bir restoranda yemek yiyen teknoloji devi Microsoft’un kurucusu, ödediği hesap ile konuşulmaya devam ediyor.Sabah gazetesinden Mevlüt Tezel, "Bill Gates Tavuk Döner mi Yesin?" başlıklı yazısı ile arkadaşlarıyla çıktığı tekne turunda son durağı Bodrum olan Bill Gates'in ödediği hesabı köşesine taşıdı.

"Teknesiyle Bodrum'a gelerek ünlü bir otelin restoranında yemek yiyen Bill Gates ve arkadaşları, 80 bin lira hesap ödemiş. 'Çok para' diyenler var! Saniyede 100 dolar kazanan Microsoft'un kurucusu tavuk döner mi yeseydi? 8 bin Euro, Bill ağabey için sakız parası bile değil.


Melinda'dan ayrıldıktan sonra tabii paraları ezecek! Asıl merak ettiğim hazır Türkiye'ye gelmişken restoranda çalışanlara çip taktı mı? İşte bize böyle Bill ağabey gibi devasa yatını Bodrum'a çekip, çok para harcayacak turistler lazım. 'Her şey dahil' otellerde orta direk yabancı turistleri ağırlamanın ötesine geçmeliyiz!

Zengin turistleri ülkemize çekecek bir turizm atmosferi yaratmalıyız. Nargile kafelerle olmuyor! Bodrum ve Çeşme; Monte Carlo gibi jet sosyeteye hitap etmeli. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı yeni İstanbul tanıtım filmi var ya. İşte bize öyle 'cool' bir İstanbul lazım!"

Öte yandan Bill-Melinda Gates'in 27 yıllık evliliklerini sonlandırma kararlarından çok yaklaşık 130 milyar dolarlık serveti nasıl paylaşacakları merak konusu olmuştu. İsmini vermek istemeyen bir kişi, 65 yaşındaki Bill Gates’in her şeyi berbat ettiğini kabul ettiğini söyledi. Melinda ve Bill Gates’in boşanma sebebinin ihanet olduğu iddia ediliyor ancak bu henüz kanıtlanmış değil.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS