magazin haberleri

Bir dönemin çocuk yıldızıydı: 21 yaşında anne oldu 47 yaşında büyükanne

Yeşilçam'ın 'dört yapraklı yonca'sından Hülya Koçyiğit'in kızı olan Gülşah Soydan, küçük bir çocukken kameralar karşısına geçti. Arkadaş, Gülçiçek, Kader, Güllüşah ile İbo, Gülşah Küçük Anne, Gülşah gibi filmlerde rol aldı.Ama daha sonra hayatının büyük aşkı Ender Alkoçlar ile tanışınca sinemada kariyer yapmak yerine evliliği tercih etti. Henüz 18 yaşındayken dünya evine girdi. İki kız çocuğu annesi oldu. Aradan çok zaman geçmeden de Türkiye'nin en genç ünlü kayınvalidesi ve büyükannesi oldu.

Bir dönemin çocuk oyuncusu Gülşah Alkoçlar, ilk olarak kızı Neslişah'ın Engin Altan Düzyatan ile evliliğinden dünyaya gelen oğlu Emir ile anneanne olmanın mutluluğunu yaşadı. Sonra ikinci torunu da geldi.

İşte Gülşah Soydan Alkoçlar'ın çocuk yıldızlıktan anneanneliğe uzanan öyküsü.

Gülşah Soydan, Türk sinemasının ünlü yıldızlarından Hülya Koçyiğit ile bir dönemin gözde futbolcusu Selim Soydan'ın tek çocuğu.1969 yılında dünyaya gözlerini açan Gülşah Alkoçlar, çocuk yaşta kamera karşısına geçti. İlk sinema deneyimini 1975 yılında Gülşah adlı filmle yaptı.

Büyük kızı Neslişah ilk evliliğini yaptığı dönemde henüz 40 yaşındaydı Gülşah Alkoçlar. O evlilik uzun ömürlü olmadı.

Ama sonra kızı Neslişah da tıpkı kendisi gibi hayatının aşkıyla oyuncu Engin Altan Düzyatan ile karşılaştı. Genç çift evlendi ve mutlu evlilikleri bir bebekle renklendi.

Ender Alkoçlar ile 1987 yılında başlayan evliliği mutlu bir şekilde sürüyor. Büyük kızları Neslişah sayesinde genç yaşta torun sahibi olmanın sevincini de yaşadı Alkoçlar çifti.

Neslişah Alkoçlar ve Engin Altan Düzyatan çiftinin biri kız diğeri erkek iki tane çocuğu bulunuyor.

Gelelim Gülşah Alkoçlar'ın genç yaşta evlendiği Engin Alkoçlar ile nasıl tanıştığına... Çiftin ilk karşılaşması Gülşah Soydan henüz 14 yaşındayken gerçekleşti.

Zaman içinde de birbirlerine aşık olmuşlar iki genç. Alkoçlar o dönemi bir röportajında şöyle anlatmıştı: "Henüz 14 yaşındaydım ve Ender'i tanıdım, sevdim. Mutluluğun formülü herkese göre değişir. Önemli olan saygı, sevgi ve uyum. Çok ani bir evlilik kararı aldık. Babamın birçok özelliği onda vardı, dahası artıları bulunuyordu. Evlenmemin bana uygun olduğunu düşündüm, kararımdan dönmedim."

Çift, Gülşah Alkoçlar 18 yaşındayken evlendi. Kısa süre sonra da ilk kızları Neslişah dünyaya geldi, ardından da Aslışah.

Gülşah Alkoçlar, bir röportajında çocukları dünyaya geldikten sonra en büyük yardımı annesinden aldığını da söylemişti. "Ben önceden yurtdışında okuyordum, o çok yoğun çalışıyordu.

Ama baktı ki ben çok genç anne oldum, çocukların sorumluluğunu üzerine aldı. Annem sekiz ay Bursa’da, benim yaşadığım evde çocuk baktı. Bunu kimse bilmez" diyerek anlatmıştı Alkoçlar o günleri.

Ardından da sözlerini şöyle sürdürmüştü:

"Annem benim pozisyonuma geçti, ben artist oldum evde. Bütün gün çocuğuma bakıyor, yemeklerimi de yapıyordu. Ben de kocamla vakit geçirmeye başladım. Hele babamın hakkını hiç ödeyemem, her perşembe ve pazar gelirdi. Annem arada bana "Yanlış anlamıyorsun değil mi Gülşahçığım, kıskanmıyorsun değil mi çocuklarını sahiplendiğimiz için" diye sorardı. "Anne nasıl yanlış anlayabilirim, çok memnun oluyorum, mümkünse alıp evinize götürün" diye espri yapardım. "O kadar da değil" derdi."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS