Bir Zamanlar Çukurova Müjgan nasıl öldü? Melike İpek Yalova diziden neden ayrıldı?

A A

14.04.2022 - 21:18 Son Güncelleme:

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Müjgan karakterine Melike İpek Yalova hayat vermektedir. İzleyiciler Melike İpek Yalova'nın estetiksiz haliyle ilgili de araştırmalar yapmaktadır. Peki ama Çukurova'nın Müjgan'ı Melike İpek Yalova kimdir, kaç yaşında, boyu kaç, instagram adresi ne?

Bir Zamanlar Çukurova Müjgan nasıl öldü? Melike İpek Yalova diziden neden ayrıldı?

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Müjgan'ı Melike İpek Yalova ilk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşadı. Dizide canlandırdığı Doktor Müjgan karakteri izleyiciler tarafından araştırılıyor. Peki ama Melek İpek Yalova kimdir, kaç yaşında?

Melike İpek Yalova kimdir? 

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Müjgan karakterini canlandıran Melike İpek Yalova, 1984 doğumludur. Melike İpek Yalova Bir Zamanlar Çukurova dizisinde, Doktor karakterini canlandırıyor. Bir Zamanlar Çukurova dizisinde aşkın sınırsız, kavganın ölümüne, umudun inadına yaşandığı Çukurova’da ihtiras ve zorbalık sınavlarından geçen bir aşkın hikayesi konu ediliyor. Dizinin yeni bölüm fragmanında Melike İpek’in canlandıracağı karakterin Yılmaz’la romantik karşılaşması dizide yeni dönemin ilk sinyallarini vermişti. Melike İpek Yalova 29 Nisan 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından İtalya Roma'ya gitmiş ve orada Roma La Sapienza Üniversitesi'nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi eğitimi almıştır. Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızıdır.

İlk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Kastilya Prensesi İsabella karakteri ile gerçekleştirmiştir. Karadayı, Hayat Şarkısı, Çember ve İnsanlık Suçu dizilerinde rol almıştır.

Şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanmakta olan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Doktor Ala karakterine hayat veren Melike İpek Yalova, 1.57 metre boyunda, 50 kilo ve Boğa burcudur.