Birsen Tezer ve Hüsnü Arkan ile Kuruçeşme Açıkhava'da kalplere dokunan bir gece

Birsen Tezer ve Hüsnü Arkan ile Kuruçeşme Açıkhava'da kalplere dokunan bir gece

Birsen Tezer ve Hüsnü Arkan ile Kuruçeşme Açıkhava'da kalplere dokunan bir gece

Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda ve Poll Production by Polat Yağcı organizasyonuyla gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri, dinleyicilerini ağırlamaya devam ediyor. Bu kez aynı sahnede Türkiye’nin iki önemli sesi Birsen Tezer ile Hüsnü Arkan buluştu. Müzikseverlere unutulmaz saatler yaşatan ikilinin naif sesi, İstanbul Boğazı’nı sardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşan Birsen Tezer ve Hüsnü Arkan’ın dört gözle beklenen konseri için sevenleri alanı saatler öncesinden tıklım tıklım doldurdu. Sahneye ilk olarak güçlü yorumculuğuyla tanınan ünlü sanatçı Hüsnü Arkan çıktı. Dinleyicilere nostaljik bir gece yaşatan Arkan; ‘Kırık Hava, ‘Gönül Yarası’, ‘1980’, ‘Düşler Sokağı’ şarkılarıyla Paraf Kuruçeşme Açıkhava dinleyicilerini geçmişe doğru bir yolculuğa çıkardı. Unutulmaz konserde Arkan, seslendirdiği şarkıları ile hayranları tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

 

Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde heyecan uyandıran buluşma gerçekleşti. Hüsnü Arkan’ın, sanatçı dostu Birsen Tezer’i sahneye davet etmesiyle müzik keyfi ikiye katlandı. Dillere dolanan şarkıları ‘Hoş Geldin’ ve ‘Öyle Bir Rüya’yı seslendiren duayenler, düetleriyle hayranlarını mest etti. İki efsane ismin heyecanı ve tutkulu performansları, geceyi bambaşka bir atmosfere büründürdü.

 

Konserin ikinci bölümünde sahne, Türk sanat müziği, pop ve caz melodileriyle harmanlanmış tarzıyla müzikseverlerin beğenisini toplayan Birsen Tezer’indi. Ünlü sanatçı, sevenlerini “İstanbul’da olduğumu yeni fark ettim. Buranın çok enterasan bir enerjisi var. Hepiniz iyi ki geldiniz” sözleriyle karşıladı.

 

‘Çal Kapımı’, ‘Delikanlı’, ‘Değirmenler’ gibi parçalarıyla seyircilerin kulağına olduğu kadar yüreğine de hitap etti. Tezer’in naif, büyülü sesi ve orkestranın mükemmel uyumuyla Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’ni tam anlamıyla caz ruhu sardı.