Bulut Duman kimdir, kaç yaşında, nereli? Bulut Duman olayı nedir?

Bulut Duman kimdir, kaç yaşında, nereli? Bulut Duman olayı nedir?

Bulut Duman kimdir, kaç yaşında, nereli? Bulut Duman olayı nedir?

Hakkında ‘şantaj’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlaması ile 40’a yakın soruşturma ve dava bulunan Bulut Duman yine gündemde. Şarkıcı Bulut Duman hakkında "Çocuğun cinsel istismarına azmettirme" suçundan 27 yıldan az olmamak şartıyla hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bu gelişmeler sonrasında Bulut Duman olayı ve hayatıyla ilgili detaylar merak edilmeye başladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çocuk istismarı iddialarıyla gündeme gelen iki albümü olan şarkıcı Bulut Duman hakkında savcılıklara onlarca şikâyet başvurusunun olduğu ortaya çıkmıştı. 22 ayrı mağdur ifadesine göre, suç duyurusunda bulunan isimler arasında memur, mühendis, doktor, güvenlik görevlisi gibi çeşitli meslek gruplarında isimler bulunuyor. Bulut Duman suç tarihinden 9 gün sonra olan 16 Kasım 2020'de sokakta silahlı saldırıya uğramış ve bacağından yaralanmıştı. Üç şüpheli polis tarafından kıskıvrak yakalanırken, gözaltına alınan şahıslardan birinin "Bir daha bebeklere tecavüz edemeyecek" dediği duyuldu. İşte iddia edilen konuyla ilgili detaylar..

 

BULUT DUMAN OLAYI NEDİR?

İddialara göre şarkıcı Bulut Duman'ın, Kadıköy'deki adresinde A.Ü. isimli erkek ile 7 Kasım 2020'de cinsel birliktelik yaşadığı ve A.Ü.'nün ifadesine göre Duman'ın kendisine çocuğa cinsel istismarda bulunmasını azmettirdiği yönündeki iddiası üzerine soruşturma başlatıldı. A.Ü.'nün ifadesine göre şüpheli Bulut Duman'ın, A.Ü.'ye "Bende yeni bir fetiş var." diyerek "Bu durumu seninle yaşamak istiyorum." dediği öne sürüldü.

A.Ü.'nün Duman'ın isteğini kabul etmediği öne sürülen iddianamede, Duman'ın "Ben zaten çocuk gelişimciyim. Bebekler 15 aylıkken böyle bir durumu anlamazlar." dediği iddia edildi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 2 yaşındaki mağdur çocuğun, şüpheli Bulut Duman'ın çocuğu olduğu vurgulandı. Şüpheli Duman'ın ifadesine de yer verilen iddianamede, şüphelinin üzerine atılı suçlamayı kabul etmediği belirtildi.

İddianamede, "Dosya içerisinde yer alan ifadeler ve sair tutanaklar birlikte değerlendirildiğinde şüphelinin üzerine atılı suçu işlediğine dair yeterli şüphe oluştuğu" şeklinde değerlendirme yapıldı. Tutuksuz şüpheli Duman'ın "Çocuğun cinsel istismarına azmettirme" suçundan, 27 yıldan az olmamak şartıyla hapis cezasına cezalandırılması talep edildi. Duman, önümüzdeki günlerde iddianameyi kabul eden Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

BULUT DUMAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Bulut Duman, 1990 yılı Almanya Hamburg'da dünyaya geldi. Aslen Selanikli bir aileye mensup olan şarkıcı hakkında fazla bilgi bulunmuyor. Duman, sık sık farklı kişiliğiyle ve yaptırdığı estetiklerle gündeme geliyor. ''İki Aşık İki Düşman'' adlı albümündeki "Sol Yanım" ve "Vuslat" adlı şarkılar ile sadece internette yayınlanan video klipleri ile yaklaşık 3 milyon kişi tarafından izlenen Bulut Duman, sosyal medya platformlarında da hatrı sayılır takipçi sayısına sahip. Şarkıcı ''Rütbe'' şarkısıyla, 2016 yılında Dijital Dünyanın Enleri ödüllerinde ''2016 Yılının En İyi Çıkış Yapan Şarkısı'' ödülünü elde etti.