magazin haberleri

Zafer Çika kimdir? Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika'dan acı haber geldi!

Zafer Çika kimdir? Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika'dan acı haber geldi!

Zafer Çika geçirdiği trafik kazası sonrasında hayatını kaybetti. Türk tiyatrosunun usta isimleri arasında yer alan Demet Akbağ’ın eşi olan Zafer Çika ile ilgili gelen ilk haberler trafik kazası geçirdiği ve durumunun ağır olduğu yönündeydi. Gece saatlerinde ise Zafer Çika’dan acı haber geldi. Peki, Demet Akbağ’ın vefat eden eşi Zafer Çika kimdir?

Zafer Çika, İzmir’de geçirdiği talihsiz kaza sonrasında yakınlarını yasa boğdu. Uzun yıllarda usta oyuncu ve tiyatrocu Demet Akbağ ile evli olan Çika, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

18 Mayıs 2014'te yayımlanan Posta Gazetesi'nin Karnaval ekinde, Demet Akbağ’ın eşi Zafer Çika şöyle anlatılıyor;

"Zafer Bey doğma büyüme İzmirlidir. Şehrini, işini gücünü bırakıp aşkı uğruna İstanbul’a taşınır. Büyük aşktır onlarınki. “Çocuğumuz olursa evleniriz” diye düşünürler. Demet Akbağ 39 yaşına geldiğinde tam da yaşı dolayısıyla ‘O defteri artık kapattım’ diye düşündüğü sırada hamile kaldığını öğrenir. Kimseye söylemez; 30 Ağustos Zafer Bey’in doğumgünüdür, o güne saklar bu sürprizi. Zafer Bey mutluluktan havalara uçar. Hemen evlenme planı yapılır. Ve Galatasaray-Milan maçını seyretmeye gittikleri gün, 19 Eylül 1999’da iki şahitle Milano’da evlenirler.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS