Diriliş Ertuğrul 149. bölüm 2. fragmanı: Obada işler karışıyor!

Diriliş Ertuğrul 149. bölüm 2. fragmanı: Obada işler karışıyor!

Diriliş Ertuğrul 149. bölüm 2. fragmanı: Obada işler karışıyor!

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü ekranda olacak bölümde yaşanacakları gösterdi. Ertuğrul Gazi ve alplarının karşı karşıya kalacağı gelişmeler dizinin takipçilerini ekran başına kilitleyecek. Peki, Diriliş Ertuğrul 149. bölümde obada hangi olaylar yaşanacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Diriliş Ertuğrul fragman videosu yeni haftada Ertuğrul Gazi’nin önemli görüşmeler gerçekleştireceğini gösterdi. Obadaki durumu çözmek için toplanacak kişilerse var olan örfleri hatırlatacak. İşte Diriliş Ertuğrul dizisi yeni bölüm tanıtımı ve bu hafta yaşanacakların yer aldığı fragman…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL FRAGMAN VİDEOSU

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜM ÖZETİ

Ertuğrul Bey, Hülagü Han’ın gizli casus olan Arıkbuka ve Albastı  tarafından tutsak edilmiş, Turgut  ağır yaralanmış, Mergen ve Dumrul Alp öldürülmüştü. Gündoğdu ve Bamsı Ertuğrul Bey’i kurtarmak için yola çıkmış fakat yetişememişti.

Arıkbuka yalnız Ertuğrul Bey değil Gündoğdu’nun da peşindeydi ve onu yakalamak için bir tuzak daha kurmuştu. Ertuğrul Bey’in kıyafetinden bir parçayı tuzağa çekmek istedikleri yere koymuş,  Ertuğrul Bey’i aramaya çıkan Gündoğdu ve Bamsı’yı kendine doğru çekmişti.
 
Bamsı ve Gündoğdu Arıkbuka’nın tuzağına düştüklerinde Albastı ise Ertuğrul Bey’i sorgulamak için gizli mağaraya götürüyordu. Fakat Ertuğrul Bey bağlanmış olan ellerini çözmüş ve Albastı’nın adamlarını etkisiz hale getirmişti. Artık Albastı ve Ertuğrul Bey tek başına kalmış çetin bir savaş sonucu Ertuğrul Albastı’yı öldürmüştü.

Arıkbuka’nın tuzağını bilen Ertuğrul Bey, abisi Gündoğdu ve Bamsı’yı kurtarmak için tuzak kurulan mağaraya gitmiş ve Arıkbuka’nın adamlarını öldürerek abisini ve Bamsı’yı kurtarmıştı. Savaşı kaybettiğini gören Arıkbuka gizlice kaçmış ve bu yaşananların intikamını alacağını hissettirmişti.