magazin haberleri

Diriliş Ertuğrul final bölümü ile veda ediyor!

Diriliş Ertuğrul final bölümü ile veda ediyor!

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı final bölümünde yaşanacak gelişmeleri gösterdi. 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü ekranda olacak bölümüyle takipçilerine veda edecek olan dizi bu akşam final yapacak. Peki, Diriliş Ertuğrul final bölümünde neler yaşanacak?

Diriliş Ertuğrul fragman videosu 150. bölümüyle final yapacak olan dizide meydana gelecek olayları gösterdi. TRT1 ekranlarında çarşamba günleri diziseverlerle buluşan projenin sona ermesinin ardından gelecek sezonda “Diriliş Osman” projesinin başlayacağı iddia ediliyor. İşte Diriliş dizisinin finalinde yaşanacaklar ve gelecek bölümün özeti…


DİRİLİŞ ERTUĞRUL FRAGMAN VİDEOSUDİRİLİŞ ERTUĞRUL FİNAL ÖZETİ


Ertuğrul Bey, Berkehan’ın yanına giderken yolda Arıkbuka tarafından tuzağa çekilmişti. Kurulacak her türlü oyuna karşı hazırlıklı olan Ertuğrul Bey ve Alplar, Arıkbuka ve adamlarını etkisiz hale getirip Artıkbuka’yı öldürecekken o yine kaçmayı başarmıştı.


Umuroğlu obasında ise hileyle oba beylerini kendi safına çeken Sırma, Taşkın Bey’i oba beyi olarak seçtirmiş ve onun evlenme teklifini Kabul etmişti. Beylik seçiminde bir hile olduğunu fark eden İlbilge, Gündoğdu Bey’den yardım istemiş ve bu oyunu bozup Taşkın Bey’i etkisiz hale getirmişti.


Ertuğrul Bey, Berke Han’a en yakın adamlarından birinin casus olduğunu ve Anadolu’da başlatacakları büyük cengin bilgilerini Moğollara aktardığını söylemek üzere onun yanına gitmiş ve haini deşifre etmişti.


Umur obasında ise Sırma ve Taşkın beyin çevirdiği işler ve kirli ortaklıkları ortaya çıkmış, Taşkın beyin cezası kesilmişti. Sırma şimdi ne yapacak? Töreye muhalefeti ve Türk obalarına ihanetinden dolayı ağabeyi Beybolat’ı gözden düşüren İlbilge bacısı Sırma’yı da tek kalemde silecek mi? Yoksa af mı edecek?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS