Mahrem belgeseli konusu nedir? TRT 1 Mahrem belgeseli oyuncuları: Mahrem nerede çekildi, kaç bölüm?

Mahrem belgeseli konusu nedir? TRT 1 Mahrem belgeseli oyuncuları: Mahrem nerede çekildi, kaç bölüm?

Mahrem belgeseli konusu nedir? TRT 1 Mahrem belgeseli oyuncuları: Mahrem nerede çekildi, kaç bölüm?

15 Temmuz hain darbe girişimine giden sürecin bilinmeyenlerini ekrana getiren Mahrem belgeseli, dev kadrosuyla izleyici karşısına 14 Temmuz’da çıktı. Diğer bölümlerinin ise 15 Temmuz’da izleyiciyle buluşacağı TRT Mahrem belgeseli ile ilgili detaylar merak ediliyor. Peki, Mahrem belgeseli konusu nedir? TRT 1 Mahrem belgeseli oyuncuları kimler? Mahrem nerede çekildi, kaç bölüm? İşte belgeselle ilgili detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İlk bölümü ile 14 Temmuz’da TRT 1 ekranlarında olan Mahrem belgeseli yaşanan darbe girişimine dair bilinmeyenleri izleyici karşısına çıkarıyor. Belgeselin çekimleri dört farklı ilde ve 11 hafta da yapıldı. Çekimlerde ise yaklaşık 2 bin figüran yer aldı.

MAHREM BELGESELİ KONUSU

TRT 1 tarafından hazırlanan “Mahrem” belgeseline ait ilk tanıtım yayımlanmıştı. Belgeselle ilgili yaptığı paylaşımda TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, “FETÖ’nün alçaklıklarını anlatmaya devam ediyoruz. Hain terör örgütünün kirli ve karanlık yapılanmasının, örgüt şemasının, TSK’ya sızma faaliyetlerinin tanıkların beyanlarıyla ortaya konduğu “MAHREM”, ilk bölümüyle 14 Temmuz’da TRT ekranlarında,” açıklamalarına yer verdi. Etkin pişmanlık yasasından yararlanan eski örgüt üyelerinin ilk kez açık kimlikle verdikleri röportajların yayımlanacağı belgeselde aynı zamanda FETÖ mağdurlarının da ifadeleri yer alacak.

“Mahrem” belgeseliyle ilgili yayımlanan ilk tanıtımda, FETÖ’cü olmayan askeri öğrencilerin TSK bünyesinden sistematik biçimde dışarı atılışı ve örgütün TSK üzerinde hakimiyet kurmasında büyük etkisi olan “Şok Mangaları” da yer alıyor. Belgeselin ilk tanıtımında FETÖ’nün askeri okullara yerleştirmek için özel olarak yetiştirdiği ve takibe aldığı gençlere askeri okullara giriş sınavı sorularını nasıl ve hangi yöntemlerle verdiği de gözler önüne seriliyor. Toplam 10 bölümden oluşan belgeselin ilk iki bölümünde FETÖ'nün ortaokul çağlarından itibaren öğrencilere nasıl yaklaştığı, askeri okullara nasıl eleman yerleştirdiği tanıkların açık beyanlarıyla işleniyor.

MAHREM BELGESELİ NEREDE ÇEKİLİDİ?

“Mahrem” belgeselinin çekimleri 4 ilde, 159 farklı mekânda ve 11 haftada gerçekleştirildi. Belgeselde 2 binden fazla figüran ve oyuncu yer aldı. Senaristliğini Halis Cahit Kurutlu’nun ve Gürkan Tanyaş’ın, yapımcılığını ise Halis Cahit Kurutlu’nun üstlendiği belgeselin yönetmen koltuğunda Hamit Coşkun oturuyor. “Mahrem” belgeseli ilk bölümüyle 14 Temmuz’da TRT 1’de ekranlara geldi. Üçüncü ve dördüncü bölümüyle ise 15 Temmuz'da saat 20.00'de TRT 1 ekranlarına gelecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MAHREM OYUNCULARI

Emrah Akduman

İlter Kapıcı

Melih Özkaya

Birhan Tut

Yalgın Yeter

Faruk Pakiş

Asir Gündoğdu

Ali Öner

Mert Karabulut

Batuhan Sert

Mert Özbek