magazin haberleri

Televizyon tarihine damga vuran 14 dizi

Son yıllarda yayınlanan ve dizi tarihine damga vuran yapımlar Kanal D ekranlarında seyircisiyle buluşmuştu. Bu unutulmaz dizileri sizler için derledik.Kuzey Güney
Kuzey- Güney iki kardeşin hayatta var olabilmek için verdikleri zorlu mücadelenin hikayesi..
Yolları ayrı…
Hedefleri farklı …
Hedeflerine ulaşmak için izledikleri yöntemleri farklı…
Zıt karakterlere sahip iki erkek kardeşin tek ortak noktaları, aşkları Cemre..
Fatmagül'ün Suçu Ne?
Dört adamın tecavüzüne uğrayan ve kendisine tecavüz edenlerden biriyle evlenmek zorunda bırakılan Fatmagül'ün ve onunla evlenmek zorunda kalan Kerim'in hikayesi işlendi.
Asi
Hatay'da geçen dizi, iki ailenin dört kuşağa varan hikayesini anlatmaktadır. Asi Kozcuoğlu ve Demir Doğan'ın aşk hikayesi ve aileleri arasındaki gerginlik dizinin ana temasını oluşturuyor.
Binbir Gece
Şehrazat, ataerkil bir ailenin oğluyla evlenmiş, fakat aile bu evliliğe şiddetle karsı çıkmış ve oğullarını evlatlıktan reddetmişlerdir. Eşini, oğlu henüz bir yaşındayken trafik kazasında kaybeden Şehrazat, kısa süre sonra oğlunun lösemi olmasıyla bir kez daha sarsılır. Kaderin ağır sınavından geçen genç kadın, çaresizlik içinde tedavi için gerekli olan 200.000 $ bulmaya çalışır.
Geniş Aile
Cevahir 28 yaşlarında genç bir delikanlıdır. Almanya'dan yeni dönmüş ve eski aşkı Şukûfe'yle evlenmek istemektedir. Fakat en eski düşmanı Koyu Bilal da bu amaçtadır. Bu yüzden sürekli birbirleriyle kavga ederler. Fakat ikinci sezonda Şukûfe'nin evlenmesiyle aralarındaki rekabet biter. Ama bu sefer de Koyu Bilal'in hapisteki arkadaşı Katip'in kardeşi Zeynep'e aşık olurlar. Cevahir'in küçük kardeşi Nazan ise küçüklük aşkı Mürsel'le evlenmeye çalışmaktadır fakat hep bir olay buna engel olur ama evlenmişlerdir ve ikinci sezonda Somer Tuna adında bir çocukları olmuştur.
Gümüş
Gümüş ve Mehmet Şadoğlu çiftinin yaşamları ve ailelerinin hayatlarını konu alır.
Hanımın Çiftliği
Adana'nın güçlü ve zengin toprak ağası Muzaffer Bey’in çırçır fabrikasında işçi olarak çalışan Güllü, aynı fabrikada makinacılık yapan Kemal’i sevmektedir. Güllü’nün babası Cemşir, onu da diğer kızları gibi paralı birine vermek istemektedir. Muzaffer Bey’in yeğeni Zaloğlu lakaplı Ramazan, Güllü’yü uzun zamandan beri istemektedir. Cemşir, Berber Reşit’in de kışkırtmasıyla, Güllü’yü Zaloğlu’na vermeyi kafasına koyar.
Hırsız-Polis
Dizi, Mavi adlı bir hırsız, Çınar adlı bir polis ve bu iki karakterin aşklarını konu almaktadır. Dizinin ana karakterleri arasında Aksak adlı Mavi'ye aşık olan bir suçlu da bulunmaktadır.
Kavak Yelleri
Dizi bir Ege kasabası olan Seferihisar yaşayan Deniz, Aslı (Pelin Karahan), Efe ve Mine'nin hikayeleri etrafında döner.
Yaprak Dökümü
10 / 14
Televizyon tarihine damga vuran 14 dizi
Yaşamını biri erkek olan beş çocuğuna iyi fikirler ve temiz kişilik vermeye adayan Ali Rıza Bey, yaşadığı bir olayda haksızlığa göz yumması istenince kaymakamlık görevinden istifa eder. Kızı Necla da İstanbul'da üniversite eğitimi kazanınca, ailece İstanbul'a, kendilerine ait eski bir konağa taşınırlar. Leyla'nın üniversiteye hazırlık kursu, Necla ve Ayşe'nin ise okul masrafları aileyi sıkıntıya sokar ve Ali Rıza Bey yeniden çalışmaya başlar. Yeni işinde de ilkelerinden ödün vermesi istenince yine istifa eder.
Aşk-ı Memnu
11 / 14
Televizyon tarihine damga vuran 14 dizi
Dizinin konusu Halid Ziya Uşaklıgil'in Aşk-ı Memnu adlı romanından uyarlanmıştır. Dizide, İstanbul'un sayılı zenginlerinden biri olan Adnan Bey'in, çok sevdiği karısı İnci öldükten sonra Nihal ve Bülent adlı iki çocuğuyla kalmasından sonra, ikinci bir evlilik yaparak kendisinden çok genç bir kız olan Bihter ile evlenmesi ve Bihter'in kendisini manevi yeğeni Behlül'le aldatmasını konu eder.
Kanıt
12 / 14
Televizyon tarihine damga vuran 14 dizi
Kriminal araştırmaları da konu edinen polisiye dizi.
Öyle Bir Geçer Zaman Ki
13 / 14
Televizyon tarihine damga vuran 14 dizi
1960'lı yıllarda, kocasının kendisine yaptığı onca kötülüğü ve yaşadığı aile dramını unutamamış, bir evladını torununun doğumunda kaybetmiş bir annenin ve aynı zamanda kendisine ait bir konfeksiyon atölyesinin sahibi olan Cemile'nin, kızları Berrin ve Aylin; oğulları Mete ve Osman, kayın validesi Hasefe Hanım, damatları ve torunları ile verdiği mücadele anlatılmaktadır. Geçen bu olayları Cemile'nin küçük oğlu Osman anlatmaktadır.
Yalan Dünya
14 / 14
Televizyon tarihine damga vuran 14 dizi
Kocabaş'ların otoriter reisi Şehmuz, evin titiz ve klorak bağımlısı kadını Servet, aynı evde damatları iç güveysi Selahattin, kızları Gülistan, torunları Orçun, Orçun'un sevgilisi Eylem ve bekar oğulları Rıza ile birlikte oturmaktadırlar. Antakya’dan istanbul-Cihangir’e taşınan Kocabaşlar geleneklerine bağlı olan babaları Şehmuz Bey’in hakimiyeti altındadır. Damatları Selahattin, eşi Gülistan’a hiç bağlı değildir üstelik onu pavyonda tanıştığı Tülay ile aldatmaktadır. Evin tek oğlu olan Rıza, hiç sevmediği Nurhayat ile ailesinin baskısıyla nişanlanmıştır.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS