magazin haberleri

Doğa Rutkay: Yabancı dadıya karşıyım

Geçen yıl ikizleri Piraye ve Rutkay Kerim'i dünyaya getiren Doğa Rutkay, bugün Kanal D ekranlarında yayınlanan '2.Sayfa' programına konuk oldu. Rutkay, canlı yayında sorulara yanıt verdi.Çocuklarını yetiştirirken çok dikkat ettiğini söyleyen oyuncu, onları teknolojiden uzak büyüttüğünü şu sözlerle anlattı:
Televizyon, telefon ve tabletin doğru olmadığını düşünüyorum. 1,5 yıl olacak teknoloji yok. Yemek yerken ellerimizde kukla oluyor. Ben çocukluğumdan örnek alıyorum. Kendi kendimi oyalamayı çok erken öğrendim.
İkizlerin şımarık olmaması için biraz katı davrandığını söyleyen Rutkay, "Babaları heyecanlanıyor, anlıyorum. Çocuklara oyuncak almış. 'Kerimcan, biz bunları ayıralım. Her gün bir oyuncak vermek değil. Hepsini toplu vermeyelim de her hafta birer tane verelim' dedim. Bir anda her şeyi önlerine yığmak istemiyorum" dedi.
Ünlülerin çocukları için yabancı dadı tutmasını ve çok pahalı okulları yollamasını doğru bulmadığını söyleyen Doğa Rutkay, "Ben Ankara'nın Olgunlaşma Enstitüsü'nde anaokuluna gittim. Okul konularına hakim değilim, araştırmadım. Sanıyorum ki 3 senem var önümde. Dadılara para vermekten ziyade onlar için birikim yapıyorum. Oyuncu olduğum için değişik kostümlerle değişik sesler çıkarıyorum. Onları oyalamaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.
Rutkay, "Kesin konuşmamak lazım. Herkes alım gücüne göre... Kimisi İngilizce konuşan bir dadı alıyor. Ben ona da karşıyım. Benim ana dilim Türkçe, Türkiye'de yaşıyorum. Onların da önce bizim dilimizi konuşmalarını istiyorum. belki anaokulunda İngilizce ders aldırabilirim. Şuanda bu konuda tutucuyum diyebilirim" sözleriyle yabancı dadı konusunda fikir beyan etti.
Çocuklarının devlet okulunda okumasını istediğini söyleyen başarılı tiyatrocu, "Şımarık olsunlar istemiyorum. Efendi, mutlu çocuklar olsunlar. Kesin olduğum tek şey teknoloji ve erken İngilizce eğitimi..." dedi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS