magazin haberleri

Doğum günü için kuralları çiğneyen Rita Ora para cezasıyla karşı karşıya

Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, geçtiğimiz cumartesi akşamı Londra'daki ünlü bir restoranda 30'uncu yaşını kutladı. Partisi polis tarafından basılan Ora, sosyal medyadan gelen tepkiler sonrasında özür diledi.Doğum günü partisine otuz arkadaşını davet eden Rita Ora, aslında o gece koronavirüsü önlemek için uygulanan kuralları da çiğnedi. Ora, olayın basına yansımasından sonra yükselen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından özür diledi.

Genç şarkıcı, karantina kurallarını ihlal ettiği için 10 bin sterlin para cezası ödemek zorunda kalabileceği konuşuluyor.

Ora'nın düzenlediği partiye aralarında ünlü model Cara Delevingne ve ablası Poppy'nin de bulunduğu 30 ünlü katıldı. Hemen hemen hepsi o gece çekilen fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Hem partiyi düzenlenen Rita Ora'nın hem de konukların bu paylaşımları da tepki uyandırdı. Üstelik partinin düzenlendiği restoran da para cezasıyla karşı karşıya kaldı.

İddialara göre; tüm konuklar parti mekanına, ana kapıdan değil dikkat çekmemek için arka kapıdan girdi. Hepsinin de içeriye girerken maske taktığı görüldü.

Rita Ora'nın doğum günü organizasyonu düzenlediği mekanda parti devam ederken yapılan ihbar üzerine gece 21:00 gibi polis gitti. Fakat çalışanlar, polisin içeri girmesine izin vermedi. Polisin mekana gelip gitmesinden sonra konukların birer birer kapıya çağırdıkları araçlarına binerek oradan ayrıldığı görüldü.

Bazı kaynaklara göre Ora, bu davranışı yüzünden 10 bin sterlin ceza ödeyebilir. Bazı kaynaklara göre de ceza ödeyecek olan partinin düzenlendiği ünlü restoranın sahibi. Partinin düzenlendiği mekanın sahibi ise böyle bir etkinlik yapılacağından haberi olmadığını belirterek kendini savundu.

Rita Ora ve konuklarının sosyal medya paylaşımlarını gören birçok kişi hem onu hem de konuklarını "bencil" ve "sorumsuz olmakla" eleştirdi.

Şarkıcının kuralları bu şekilde çiğnemesi sosyal medyada da haberin yayınlandığı sitelerde de büyük tepki çekti. Bir sağlık çalışanı "ünlü ve zengin olduklarından kuralların onlar için geçerli olmadığını mı düşünüyorlar" diye görüş bildirdi.

Hatta Rita Ora'nın 10 bin sterlin ödeyerek bu işten kurtulmasının ceza olmayacağını ileri sürüp onun cezaevine girmesini savunanlar bile oldu.Ünlü şarkıcı, aldığı tepkilerin ardından sosyal medya hesabından özür diledi. Karantina kurallarını çiğnediği için derinden üzüldüğünü belirten Ora, insanları riske attığını anladığını da belirtti. Hastalıkla mücadele için canla başla çalışan insanları düşündüğünde bu yaptıklarından utandığını da anlattı.

Öte yandan Rita Ora'nın annesi Vera da bir sağlık çalışanı. Kendi sağlık sorunlarını geride bırakan Vera Ora, salgının ilk dönemlerinde yeniden mesleğine dönüp koronavirüse karşı ön raflarda savaş vermeye başlamıştı.

Rita Ora doğum günü haftasında sosyal medya hesabından bol bol çocukluk fotoğraflarını paylaştı. Gerçek adı Rita Sahatçiu olan Ora, 1990 yılında Priştine'de Arnavut bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi.

Annesi Vera bir psikiyatri uzmanı babası Besnik ise bir bar işletmecisi. Aile bölgedeki iş savaş nedeniyle İngiltere'ye göç etti. Rita Ora'nın bir kız bir erkek olmak üzere iki kardeşi bulunuyor.

Ora, müzik kariyerine babasının sahibi olduğu barda şarkı söyleyerek başladı. 2011 yılında Youtube'da paylaştığı bir video ile geniş kitlelere adını duyurdu. Onu keşfeden kişi ise DJ Fresh oldu. Bir şarkısı için kadın vokal arayan Fresh'e eşlik eden Rita Ora bu şekilde tanındı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS