magazin haberleri

Ece Seçkin: “Yaşadığımız, aşkın da ötesinde”

Ece Seçkin: “Yaşadığımız, aşkın da ötesinde”

Yeni single’ı ‘Dibine Dibine’ ile adından söz ettiren Ece Seçkin, ona ‘hayatının devrimi’ni yaşatan yeni klibinin hikayesini ve bir kabile reisi tarafından kıyılan nikahını Hürriyet’ten Hakan Gence’ye anlattı. İşte o röportajda öne çıkan başlıklar…

Arka arkaya birçok single çıkardınız. ‘Dibine Dibine’ de yine bir single. Bu dönemde albüm yapmaya cesaretiniz mi yok?

- Cesaretle alakası yok. Türkiye şartlarında albüm yapmak kârlı değil. Ben de çalışmalarımı zamana yaydım. Altı yıl boyunca şarkı topladım. Bu da albüm öncesi son single’ım.

Size cesur hissettiren ‘Dibine Dibine’ şarkısının hikâyesi ne?

- Normalde sistem şöyle işler; bir besteci ve söz yazarıyla konuşur, hayalindeki şarkıyı anlatırsın, sonra da klip çekersin. Bu sefer her şey tersten gitti. Afrika’da bir klip çekmek için tutturdum. Müziğin de öyle olmasını istiyordum. “İyice delirdin” dediler. Ama durmadım ve hayalimdekine uygun bir şarkı seçip Ozan Doğulu’ya götürdüm. Vokal olarak en çok zorlandığım şarkılardan biriydi. Sözlerde de “Gidiyorum cehennemin dibine” demek zordu. Ama ortaya; hayatın, eğlencenin, gezmenin tozmanın dibine vurmaktan bahseden bir şarkı çıktı.

Peki bu Güney Afrika tutkusunun sebebi ne?

- Hayalim Johannesburg’da bir teneke şehirde, gettoda klip çekmekti. Araştırdıktan sonra teneke şehir denen Soweto’nun en uygun yer olduğuna karar verdim. Dünyanın en tehlikeli bölgelerinden biri. Polisler bile korkudan giremiyor. Ekibim “Sen canına susamışsın” dedi. Ama sevgilim (Çağrı Terlemez) “Bunu hayal ediyorsun, bir şekilde senin için yapacağım” diyerek orada yaşayan Göktay İkizler’le irtibata geçti. İzinleri aldı. Koruma olarak üç sivil polis ayarlandı. Oraya gitmeden bir gün önce ekibe benim yüzümden bir şey olacak diye anksiyete krizi geçirdim ve sonuçta 11 kişi oraya gittik.
Kabile reisi orada nikahımızı kıydı

 Orada bir de evlilik teklifi aldınız. Neler yaşandı?

- Klibin son sahnesini çekiyorduk. Yönetmenimiz Murad Küçük, “Dizlerinin üzerine otur, kabilenin şifacısı geliyor” dedi. Dev bir ateş yaktılar. Bütün saçları boncuklarla kaplı gerçek bir şifacı geldi ve bir seremoni başladı. Şifacı, “Geleceğini görüyorum, çok büyük bir aşk yakalamışsın” dedi. Kafamı bir kaldırdım Çağrı, gerçek kabile kıyafetleri giymiş, bir yüzük kutusuyla evlenme teklif ediyor. Ortalık çılgınlar gibi dans eden kabile üyeleriyle bir parti alanına dönüştü. Kabile reisi orada nikâhımızı kıyıp bizi karıkoca ilan etti.

Yani siz artık evli misiniz?

- Afrika âdetlerine göre ben artık evliyim.

Kimdir müstakbel eşiniz Çağrı Terlemez?

- Bir pilot.

Nasıl tanıştınız?

- Uçakta tanıştık. O da yolcuydu. Son dakika bindi uçağa. Onu gördüğüm an, “Ben bu adamla evleneceğim” dedim.

Neydi size bunu söyleten?

- Onu önceden tanıyor gibiydim. Sanki beynimde bir şey hazırmış ve onu bekliyormuş.

Kim ilk adımı attı?

- Çağrı’nın yanında ekibimden biri oturuyordu. Uçak yerdeyken mesaj attım, “Hemen yanında oturan adamla tanış ve beni tanıştır. Onunla evleneceğim” diye. Arkadaşımla telefon alışverişi yapmışlar. Ertesi gün arkadaşımı arayıp bana el yapımı bir hediye yaptırdığını söylemiş. Ardından WhatsApp üzerinden yazıştık. Liseli âşıklar gibiydik. Yaşadığımız, aşkın da ötesinde; arkadaşlık, abi-kardeşlik, her şey var ilişkimizde. Bu yüzden onu sadece eşim ya da sevgilim diye adlandırmak aramızdaki şeyi küçümsemek gibi geliyor.

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS