magazin haberleri

Emrah Karaduman'dan örnek proje!

Emrah Karaduman'dan örnek proje!

DJ ve prodüktör Emrah Karaduman Mardin'li çocukları müzikle tanıştırdı. 'Geleceğin Dj'leri Midyat'ta doğuyor' sloganıyla yola çıkan Karaduman'ın projesi çocuklar tarafından ilgiyle karşılandı.

 Başarılı DJ ve prodüktör Emrah Karaduman örnek bir projeye imza attı. “Dünyanın en iyi Dj’i neden Mardin’in bir köyünden çıkmasın?” sloganıyla projeye başlayan Karaduman, ekibini toplayıp gönüllü olarak Midyat’ın Narlı ve Sarıkaya köylerine giderek oradaki minik öğrencileri müzik ile tanıştırdı.Köyde, müzik ve özellikle Dj’lik üzerine dersler veren Karaduman, kendisinin piyanoya ancak 15 yaşında dokunabildiğini ve hiçbir çocuğun imkansızlıklardan dolayı bu yaşa kadar beklemeyi hak etmediğini söyleyerek, çocukların müzikle erken tanışmalarının hem dünyaya bakış açılarını hem dünyayı değiştirebileceğini vurguladı.Çocuklarla beraber hazırladı


Mardin’de Narlı ve Sarıkaya İlkokullarında çocukların enstrümanlar ve bilgisayar dünyası ile erken tanışmaları adına müzik sınıfı açan Karaduman, bunu bir seri haline getirip adım adım tüm Türkiye’yi dolaşmayı planlıyor. Başarılı Dj projenin tanıtılması adına Mardinli çocukların da katkısıyla “East Village’’ (Doğu Köyü) isimli bir parça hazırladı. Projenin tanıtım videosunu başarılı yönetmen Serdar Börcan hazırladı. “East Village” bugün Karaduman Music Youtube kanalında yerini aldı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS