magazin haberleri

'Engin Akyürek için Türkçe öğreniyorlar'

Rol aldığı yapımların tekrar bölümleriyle yurt dışından adından sıkça söz ettiren Engin Akyürek'in hayranları, oyuncu için örgütlendi. Akyürek adına UNICEF Türkiye’ye bağış yapan 131 kişiye; Türkiye’nin yurt dışındaki kültür elçisi Yunus Emre Enstitüsü, açtığı Türkçe kursuyla güzel bir destek verdi.Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu'nun, "Engin Akyürek için Türkçe öğreniyorlar" başlıklı yazısı şöyle:

"Türk dizilerinin dünyada yarattığı etkiye bakar mısınız? Beş kıtada 27 ülkeden insanlar hayranı oldukları oyuncu uğruna, onun konuştuğu dili öğrenmenin peşinde.

Guam Adası’ndan Latin Amerika’ya, Avrupa ve Afrika’dan Endonezya’ya 131 kişi “Yabancı Damat”, “Karayılan”, “Kara Para Aşk” ve “Sefirin Kızı” dizilerinde izleyip hayran oldukları Engin Akyürek için örgütlendi.

Dünyadaki hayranları, “Haydi sen gel sen de katıl bize” kampanyasıyla UNICEF Türkiye’ye yaptıkları bağışla aldıkları sertifikayı oyuncuya doğum günü hediyesi bile yaptı.

Türkiye’nin yurt dışındaki kültür elçisi Yunus Emre Enstitüsü, Akyürek’in dünyadaki hayranlarının “Haydi gel sen de katıl bize” kampanyasına, onlar için açtığı Türkçe kursuyla güzel bir destek verdi.

İşte Yunus Emre Enstitüsü’nün resmi Twitter hesabından bu konuda yapılan açıklama: “Biz de Engin Akyürek hayranlarının dünya çapındaki ‘Haydi gel sen de katıl bize’ hareketi üyelerine ücretsiz çevrimiçi Türkçe kursu hediye ediyoruz.”

“Türk oyuncuların dünyadaki hayranlarına ücretsiz Türkçe kursu, Yunus Emre Enstitüsü’nün işi mi?” diye buna karşı çıkanlar olabilir ama aynı görüşte değilim. O yüzden de kutluyorum bu kararı veren ve hayata geçirenleri."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS