Son Dakika

Erkan Özerman kimdir, kaç yaşında? İşte Erkan Özerman’ın hayatı

A A

22.10.2021 - 10:00 Son Güncelleme:

Prodüktör, organizatör, menajer ve jüri üyeliği görevlerinde bulunan Erkan Özerman 1980’lerden bu yana aktif bir şekilde iş yaşamına devam ediyor. Peki, Erkan Özerman kimdir, kaç yaşında, hangi alanlarda çalıştı? İşte detaylar…

Erkan Özerman kimdir, kaç yaşında? İşte Erkan Özerman’ın hayatı

Best Model’de ortaya atılan iddialar sonrasında ünlü organizatör Erkan Özerkan’ın yaşamı merak konusu olmuştu. Eğlence sektöründe tanınan bir isim olan Özerman birçok projede yer aldı. İşte Özerman’la ilgili bilgiler…

ERKAN ÖZERMAN KİMDİR?

4 Kasım 1938 İstanbul doğumlu olan Erkan Özerman prodüktör, organizatör ve sanatçı menajeri olarak tanınıyor. Galatasaray Lisesi ve Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi, Paris Siyasal Okulu'ndan mezun oldu.

Çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği, magazin yazarlığı yaptı. Ayrıca Ankara Radyosu'nda eğlence programları direktörlüğü görevlerinde de bulundu.

Türkiye'de eğlence sektöründe önemli gece kulübü ve diskoteklerin kurucusu olarak biliniyor. 1976 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanı, 1979 Fransız - Türk Dostluk Derneği Başkanı, 1989 Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanı ve 2001 Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanı'dır.