magazin haberleri

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Façalı Dayı kimdir, kaç yaşında? Ahmet Façalı ölüyor mu?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Façalı Dayı kimdir, kaç yaşında? Ahmet Façalı ölüyor mu?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları merak ediliyor. Façalı Dayı olarak bilinen Ahmet Façalı karakterine Turgut Tunçalp hayat veriyor. Dizinin son bölümünde Façalı dayının öleceği iddia edildi. Peki ama Ahmet Façalı öldü mü? Turgut Tunçalp kimdir, diziden ayrıldı mı?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin son bölüm özeti şu şekilde yayınlandı: Hızır Çakırbeyli'nin düşmanlarıyla verdiği savaş devam eder. Birer birer sevdiklerini toprağa veren Hızır Çakırbeyli'yi yine zor günler beklemektedir. Hızır Ali'nin düğün gününde saldırıya uğramasıyla büyük üzüntü yaşayan Çakırbeyli ailesi, Didem'in ölüm haberini alır. Haşmet Façalı ise kızının öcünü almak ister ve saldırının arkasındaki isim olan Rıdvan'ın mekanı basar.Evlat acısıyla deliye dönen ve Rıdvan'ın adamlarını tek tek vuran Haşmet Façalı, yediği kurşunla ölümle burun buruna gelir. Gelinini Didem'i kaybeden Hızır Çakırbeyli, dostu Haşmet Façalı'yı da kaybetmek istemez. Yaşananlarının üzüntüsünü yaşayan Hızır'ı mutlu edecek haber gelir. Hızır Ali'nin hayata tutunmasıyla bir nebze de olsa yüreğine su serpilen Hızır Çakırbeyli için düşmanın karşısına çıkma zamanı gelmiştir. Onları ortadan kaldırmak için büyük savaşa hazır olan Çakırbeyli ailesi ve dostları, bu uğurda her şeyi yapmaya hazırdır. Hızır Çakırbeyli yeğeni Alpaslan Çakırbeyli'ye hala hedefte olan oğlu Hızır Ali'yi koruma görevini verir. Çakırbeyli ailesi intikamını alabilecek mi? Rıdvan'ın bu defa ki hamlesi ne olacak? Hızır Ali, Didem'in ölüm haberini duyunca ne yapacak?  Peki ama Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Façalı kimdir, öldü mü, kaç yaşında? 

Turgut Tunçalp kimdir?

Turgut Tunçalp, 12 Mayıs 1976 Sakarya doğumludur. Özel Drama Tiyatro okulunda tiyatro ve oyunculuk eğitimi alan Turgut Tunçalp, 2002 yılında Sırlar Dünyası adlı dizide ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

Merhamet, Diriliş Ertuğrul, Kaçak, Galip Derviş, Yıldız Masalı, Sakarya Fırat, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Emret Komutanım, Vatanım Sensin, Daha, Müslüm gibi birçok projede yer alan Turgut Tunçalp şimdi,erde Atv ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde “Façalı Dayı” lakaplı Haşmet karakterine hayat vermektedir. Turgut Tunçalp 1.82 metre boyunda, 79 kilo ve Boğa burcudur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS