magazin haberleri

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır kimdir, kaç yaşında? Oktay Kaynarca'nın oynadığı diziler merak edildi!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır kimdir, kaç yaşında? Oktay Kaynarca'nın oynadığı diziler merak edildi!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin oyuncu kadrosu merak ediliyor. Dizide Hızır Çakırbeyli karakteri dikkat çekiyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır karakterine Oktay Kaynarca hayat veriyor. Peki ama EDHO'nun Hızır'ı Oktay Kaynarca kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi?

Oktay Kaynarca ATV ekranlarında her salı yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın oyuncu kadrosunda yer alıyor. Peki ama dizide Hızır karakterine hayat veren Oktay Kaynarca kimdir, kaç yaşında, nereli?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Hızır kimdir?

Annesi ona Hızır diye hitap ediyor, alemde Hızır Reis olarak anılıyor ve sevenleri ona Çakır diyor. Çakır'ın hayatını değiştiren olay ise ağabeyi Ömer'in hasımları tarafından öldürülmesidir. Çok sevdiği ağabeyinin ondan istediği tek şey olan mühendis olmayı rafa kaldırıp, ağabeyinin intikamını alarak önce cezaevine sonra yeraltı dünyasına giriyor. Hızır eski kulağı kesiklerdendir, her şeyi duyar… İçindeki ses ona en büyük olacağını söylüyor ama bir taraftan da diyor ki hiçbir şey eskisi gibi olmayacak…

Oktay Kaynarca kimdir?

Oktay Kaynarca 27 Ocak 1965 yılında Malatya'nın Hekimhan ilçesinde doğdu.Türk oyuncu, yapımcı ve sunucu olan Kaynarca, 56 yaşındadır.20 aşkın kariyerinde Altın Portakal Film Festivali ödülü de dâhil birçok ödül kazandı. 1980'li yılların sonunda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na başladı 1989 yılında ise TRT 1 kanalında yayınlanan Gençler adlı dizide oyunculuk kariyerine başladı. 1990 yılında ise Yavuz Turgul'un yönettiği Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni adlı filmde oynayarak sinema kariyerine de başladı.1994 yılında Yavuz Özkan'ın yönettiği Yengeç Sepeti adlı filmde canlandırdığı Güner rolüyle izleyenlerden olumlu yanıtlar aldı. 1990'lı yıllarda sinema filmleri ve televizyon programları ile kariyerini devam ettirdi. Ayrıca bazı televizyon reklamlarında ve müzik kliplerinde de yer aldı.Deli Yürek adlı dizinin 2002 yılında çıkan Deli Yürek: Bumerang Cehennemi adlı filminde Cemal karakteriyle büyük beğeni topladı. 2000'li yıllarda sinema filmlerinin yanı sıra televizyon dizilerine de ağırlık vermeye başlamıştır. Yeditepe İstanbul (2001-2002) ve Esir Şehrin İnsanları (2003) gibi dizilerde yer aldı.15 Ocak 2003 tarihinde Show TV'de başlayan, Osman Sınav'ın yönettiği Kurtlar Vadisi adlı dizide Süleyman Çakır isimli sert, vurdumduymaz, espritüel ve hırçın bir mafya babasını canlandırmıştır. Bu dizide canlandırdığı karakterle büyük yankı uyandırmış ve Türkiye'nin hatta Orta Doğu'nun en çok tanınan oyuncularından birisi hâline geldi. Necati Şaşmaz ile birlikte dizinin başrolünde yer aldı. Dizinin 45. bölümündeki ölümünden sonra gerçek hayatta cenaze namazı kılındı, saygı duruşlarında bulunuldu, salası ve mevlidi okutuldu. Dünya çapında ilk defa bir karakter gerçek hayatta bu kadar etki yarattı. 2015 yılında ise Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizide Hızır Çakırbeyli adlı karakteri canlandırmaya başladı. Süleyman Çakır karakterine yakın bir tarzda olan bu dizideki karakteri ile birçok ödül de aldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS