Evlendi! Son dakika: Arda Türkmen kimdir? Arda Türkmen kaç yaşında?

Evlendi! Son dakika: Arda Türkmen kimdir? Arda Türkmen kaç yaşında?

Evlendi! Son dakika: Arda Türkmen kimdir? Arda Türkmen kaç yaşında?

Arda Türkmen ve Melodi Elbirlier evlendi. Çiftin düğününden görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Peki ama Arda Türkmen kimdir, kaç yaşında, boyu ve kilosu kaç? İşte Arda Türkmen'in instagram bilgileri ve hayatı!

Yaklaşık bir yıllık beraberliklerini sade bir nikahla taçlandıran Ünlü şef Arda Türkmen, sosyal medya fenomeni Melodi Elbirliler ile evlendi. Çiftin mutlu anları sosyal medyada gündem oldu. Peki ama Arda Türkmen kimdir?

Arda Türkmen kimdir, kaç yaşında?

1975 yılında İstanbul'da doğan Arda Türkmen 46 yaşındadır. 1994 yılında Saint Benoit Fransız lisesinden mezun oldu.
1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 2001 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri sanatları bölümünden mezun olarak çift anadal yaptı. 2003 yılında Askerliğini Denizli 11nci Piyade Tugay Komutanlığında Kısa dönem Karargah S1 yazıcısı olarak tamamladı. 1995 -2000 yılları arasında 350 den fazla üniversite tur organizasyonu, 100 den fazla sanatçılı konser organizasyonu yaptı. 1998 – 2000 yılları arasında Uludağdaki A-Bar’ı işletti. 2001 – 2003 yılları arasında birçok konser, produksiyon, ve organizasyon işlerinde yöneticilik yaptı. 2003 yılında Roka Davet catering şirketini kurdu. 2008 yılında Asmalımescit’te 11 Leblon isimli Restaurantını açtı. Leblon Issız adam filmine ev sahipliği yapan mekan olarak da bilinmektedir. 2010 yılında CNNTürk televizyonu için ‘’ Arda’nın mutfağı ‘’ isimli yemek programını yapmaya başladı. 5 arkadaşı ile kurduğu Velotürk ile, sosyal sorumluluk projeleri geliştirip, Türkiye genelinde ilk öğretim düzeyindeki çocuklara bisiklet dağıtımları yapıyorlar. Bugüne kadar 2600 bisiklet dağıttılar.