magazin haberleri

Fırat Çelik, Türkiye'ye döndü: O rakamları duyunca şok oluyorum

Dijital platforma çekilecek olan dizisi için Fransa’dan Türkiye’ye dönen Fırat Çelik, önceki gün Cihangir'deydi. Türkiye’de oyuncuların bölüm başına astronomik rakamlar kazandığı haberlerine inanmadığını anlatan Fırat Çelik, yakınlarının ve sokakta insanların sürekli maaşını sorduğunu söyledi.Fırat Çelik, Türkiye’de oyuncuların bölüm başına astronomik rakamlar kazandığı haberlerine inanmadığını belirterek, “Herkesin çok iyi paralar kazandığını düşünmüyorum. Sanki biraz şişiriliyor. O uçuk rakamları duyunca, 'yok artık' diyorum” şeklinde konuştu.

Fransa’da pandemiyle mücadelenin iyi olmadığını da söyleyen Fırat Çelik, “Geçici olarak döndüm Fransa’dan, burada Cihangir’e taşındım. Fransa’da da pandemi nedeniyle durumlar kötü, vaka sayıları yüksek” ifadesini kullandı.

“Durumlar sakinleşince başlayacağız çekimlere. Duyduğum kadarıyla bazı setler de durmuş" diyen Çelik sözlerine şöyle devam etti:

"Setin tek avantajı hep biz bizeyiz ya bir tek o ama yine de risk var. Set ortamında kimse kimseyle görüşmüyor, yurt dışında iki dizi bitirdim, ateşini ölçüyorlar, burada da öyle. Direk pcr testi yapıyorlar. Orada beş saatte herkes her şeyi biliyor. Burası öyle değil, burada çatır çatır çekiyorlar.”

Hem Türkiye’de hem Fransa’da oyunculuk yaptığını da anlatan Çelik, iki ülkede oyunculuk yapmayı ise şu sözleriyle değerlendirdi:

“Ben orada da burada da oyunculuk yapıyorum, yurt dışında oyunculuk yapmak isteyenler dilden kaybediyorlar, benim tek avantajım orada doğup büyümem. Sanırım burada her şey çok hızlı, ben buranın pratik zekasına hayranım o çok hoşuma gidiyor. Hem hızlı çekip bu kadar kaliteli iş çıkartmak."

Çelik, “Dizi sektöründeki bölüm başı yüksek ücretler inandırıcı mı?” sorusuna, "Kaşeler yanılmıyorsam her iki tarafta da hemen hemen aynı. Orada sinema sektörü burada dizi sektörü var. Fransız dizisi yok mesela. Orada Amerikan dizisi yayınlanıyor. Bütçeleri o yüzden konuşmak saçma. Kimse öyle değil, sanmıyorum. Herkesin çok iyi paralar kazandığını düşünmüyorum. Burada biraz şişiriliyor" yanıtını verdi.

Ünlü oyuncu, "Bir de rakam konuşmak da ayıp biraz, nasıl kimse Fransa’da kimse kimsenin maaşını sormuyorsa, burada da keşke öyle olsa" dedi. Fırat Çelik, "Etrafımdakiler ‘Abi kaç para kazanıyorsun?’ diyorlar. Sanırım bize özgü. Bilmiyorsun o kontratta ne yazdığını bazen uçuk rakamlar duyuyorum, ‘Yok artık’ diyorum" açıklamasını yaptı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS