Haluk Levent korona mı oldu? Haluk Levent kimdir? Haluk Levent kaç yaşında?

Haluk Levent korona mı oldu? Haluk Levent kimdir? Haluk Levent kaç yaşında?

Haluk Levent korona mı oldu? Haluk Levent kimdir? Haluk Levent kaç yaşında?

Sanatçı Haluk Levent sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüse yakalandığını duyurdu. Sanatçı kişiliği ve son dönemde kurduğu AHBAP Derneğindeki çalışmalarıyla gündem olan Haluk Levent'in hayatı merak ediliyor. İşte Haluk Levent'in biyografisi, yaşamı hakkında bilgiler...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Konser provaları için Moskova'ya gidecek olan Haluk Levent, PCR test sonucunun pozitif olduğunu sosyal medya hesabından açıkladı. Haluk Levent yayımladığı videoda, '' Canlarım biliyorsunuz, bugün Moskova'da Rus Kızıl Ordu ile provalar yapacaktım; Cumhuriyet Marşları ile ilgili. Biliyorsunuz Rus Kızıl Ordu ile gelecek ay konserlerim vardı. Dün yaptırdığım PCR testi pozitif çıktı. Ben de inanamıyorum, şaşkınlık içerisindeyim. Çünkü hiçbir belirtisi yok.Covid olmadığıma yemin edebilirim ama ispat edemem. Doktor iki kez aşı olduğum için bu şekilde atlattığımı söylüyor. Ama ben neden hafif atlatıyorum onu da bilmiyorum. Hiç değişen bir şey yok. Ama yine de birkaç gün konserlerim var, onlar ertelenecek. Sizlerle paylaşmak istedim" ifadelerini kullandı. 

Haluk Levent kimdir?

Haluk Levent 52 yaşındadır. Haluk Levent 26 Kasım 1968 yılında Adana'nın Yüreğit ilçesinde doğdu. Dokuz kardeşin sekizincisi olan Haluk Levent, ailesinin Nusayri olduğunu fakat Arap olmadıklarını ifade etmektedir.İlkokulu Sabancı İlköğretim Okulu'nda okudu. Adana Atatürk Lisesi'nden mezun oldu.

Sonra sırasıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği, Ankara Üniversitesi Kastamonu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü ve Ankara Üniversitesi Muhasebe bölümünde kısa zamanlar öğrencilik yaptı. Üniversite giriş sınavlarını kazanıyordu ama eğitimini istikrarlı bir şekilde ilerletemiyordu. Bu durumda ailesinin maddi sıkıntıları da önemli bir rol oynuyordu.

Sınavlarla geçen bu yıllar içinde ticaretle uğraşan Haluk Levent, başarısız bir ticaret adamı olarak Adana'dan ayrıldı ve kendini yollara verdi. İlk albümünün "Yollarda" adını alması da bu günlerdeki deneyimlerin sebebidir. Birçok şehirde dolaşıp şarkı söyledi. Kimi zaman hasta bir kız çocuğu için sokak sokak dolaşıp şarkı söyleyerek para toplamaya çalıştı. Bu çabaların bazılarında başarılı oldu.