magazin haberleri

Hazar Ergüçlü eleştirilen kare hakkında konuştu

71. Cannes Film Festivali'nde prömiyerini gerçekleştirdiği "Ahlat Ağacı" filmin oyuncusu Murat Cemcir'in, poz verdiği sırada rol arkadaşı Bennu Yıldırımlar'ı arka plana ittiği izlenimine neden olan görüntü sosyal medyada olay olmuştu. Hazar Ergüçlü, o kare hakkında konuştu.Prömiyerini Cannes Film Festivali'nde yapan Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi "Ahlat Ağac"nın basın gösterimi yapıldı. Filmin oyuncuları, Kanyon AVM'de gerçekleşen gösterimin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
"Bir saniyelik fotoğrafa bakıp karar vermek yanlış oldu"
Cannes’da kırmızı halı geçişi esnasında çekilen fotoğraflarda Murat Cemcir’in, rol arkadaşı Bennu Yıuldırımlar’ın önüne geçtiği iddiası tartşma yaratmıştı. Habertürk'ün haberine göre, basın toplantısında bu konuyla ilgili yöneltilen soruya filmin bir diğer kadın oyuncusu Hazar Ergüçlü’den yanıt geldi.
"Bu ekibin parçası olamazdı"
Normal şartlarda daha az kişiyle gerçekleştirilen fotoğraf çekiminin yapılan değişiklik sonucu kalabalıklaştığını, karede yer alan tüm oyuncuların ve film ekibinin sıkışmak ve ister istemez birbirlerinin önüne geçmek zorunda kaldığını dile getiren Hazar Ergüçlü, "Zaten böyle bir davranışı bilerek yapacak bir kişi, en baştan bu ekibin bir parçası olamazdı" diyerek tartışmalara son noktayı koymuş oldu.
Hazar Ergüçlü, ödül töreni esnasında oyuncu Asia Argento tarafından yapılan, Hollywood'daki taciz skandalı ve Harwey Weinstein’la ilgili sert ifadeler içeren konuşmanın gündem olması gerektiğini, sektör açısından çok önemli olan bu konuşma yerine kırmızı halı fotoğrafının daha çok konuşulmasını doğru bulmadığını vurguladı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS