magazin haberleri

Helena Christensen'in gizli sığınağı

13 yıl önce bir fotoğrafçının "Buralarda bir ev satın almalısın." önerisine kulak veren podyumların emekli ismi Helena Christensen, doğanın kollarında, büyük şehirden kaçıp soluklanacağı bir sığınağın sahibi oldu.Bir dönem moda dünyasına damgasını vuran; kariyerini hala sürdüren 51 yaşındaki Danimarkalı model Helena Christensen, New York yakınlarındaki Catskill dağlarında bulunan evinde her zamankinden daha fazla zaman geçiriyor.

Corona virüs pandemisi nedeniyle sosyal izolasyonda olan Christensen, zaman zaman New York'taki evine gitse de vaktinin büyük bölümünü bu dağ evinde geçiriyor. Podyumlardan emekli olduktan sonra tasarımcılığa başlayan Christensen, yeni koleksiyonunu da bu evde hazırladı.

Christensen, evinden yaptığı son paylaşımlarla da yine sosyal medyada gündem oldu. Ünlü model, evindeki eşyalarla ilgili bu paylaşımında "Eski evler, eski mobilyalar, eski objeler... Hepsinin bir hikayesi var. Çoğu el yapımı, renkler solmuş, hepsi küçük birer el sanatı. Onlara her baktığımda yeni bir şey görüyorum. Onları yapan insanları hayal etmeyi seviyorum, kafamda onların hayatları ile ilgili hikayeler yaratıyorum. Evimde onların ruhundan küçük bir parça olduğunu düşünmeyi seviyorum" diye yazdı.

Helena Christensen bu paylaşımıyla evinde ikinci el eşyalara bol bol yer verdiğini de açıklamış oldu.

Christensen'in, New York'taki apartman dairesinden iki saat uzaklıkta bulunan bu kır evinden yaptığı paylaşımlar da takipçilerinin ilgisini çekiyor.

Takipçileri ünlü modele, özellikle ev dekorasyonu ile ilgili sorular yöneltiyor. Aynı zamanda bir fotoğrafçı da olan Christensen, bu paylaşımların bir bölümünü, 2002'de satın aldığı ve hala kullandığı fotoğraf makinesiyle çektiğini de söylüyor.

Bu ev, podyumlardan emekli olsa da hala eski popülerliğini sürdüren Christensen için meraklı bakışlardan ve objektiflerden kaçış olanağı da sunuyor. Evin bahçesinde yapay bir havuz da bulunuyor. Christensen zaman zaman bu havuzda verdiği pozları da sosyal medyada paylaşıyor.

Ünlü modele bu evde kaldığı sıralarda Norman Reedus ile ilişkisinden dünyaya gelen oğlu Mingus eşlik ediyor. Köpeği Kuma ise her zaman ünlü modelle birlikte.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS