magazin haberleri

'İşkembe çorbasından çıkan kaşık!'

Tuzla'da 67 yaşındaki komşusu Hüseyin Meriç'i darbettiği gerekçesiyle mevcutlu şekilde adliyeye getirilen Halil Sezai Paracıkoğlu, 'silahla kasten yaralama' suçundan tutuklandı. 41 yaşındaki şarkıcı, kararın ardından Maltepe Cezaevi'ne gönderildi. Milliyet yazarı Özay Şendir, gündeme bomba gibi düşen olay üzerinden 'Türkiye’nin tek terbiyesizlik edeni Halil Sezai gibi davranmak da en az yapılan kadar mide bulandırıcı' yorumunda bulundu.Milliyet gazetesinden Özay Şendir'in, "İşkembe Çorbasından Çıkan Kaşık" başlıklı yazısı şöyle:

"Babası yaşında birisine, tekme tokat dalan birisi Halil Sezai; savunulacak bir yanı yok terbiyesizliğinin. Ama Türkiye’nin tek terbiyesizlik edeni Halil Sezai gibi davranmak da en az yapılan kadar mide bulandırıcı.

Trafik kavgalarına bir bakın, bırakın babası yaşında olanı, dedesi yaşında olanlara saldıranlarla dolu ortalık.

'Yanında karısı olan adama saldırılmaz' diye yazar delikanlılık kitapları, hamile kadının içinde olduğu arabanın üzerinde zıplayan şehir eşkıyalarını hatırlayın.

Metrobüs tartışmalarına bakın, 'dükkânın önüne park ettin, etmedin' diye çıkan olaylara bakın.

İnsan gibi davranmayı, iletişim kurmayı çoktan unutmuş, ağzımızdan düşürmediğimiz delikanlılık raconunu pespaye etmiş bir ülkeyiz biz.

Halil Sezai’nin yaptığı çirkinlik, o çirkinliğe dair açıklaması mide bulandırıcı tamam ama sütten çıkmış değil, olsa olsa işkembe çorbasından çıkan kaşığız biz de."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS