magazin haberleri

İtalya'nın Bülent Ersoy'u hayatını kaybetti

İtalya'nın Bülent Ersoy'u hayatını kaybetti

Türk Sanat Müziği şarkıcısı Bülent Ersoy'a benzerliğiyle dikkat çeken İtalyan sirk yıldızı ve sinema oyuncusu Moira Orfei yaşamını yitirdi.

Ülkesinde Sirklerin Kraliçesi olarak anılan Sinti kökenli Moira Orfei, dün sabah 84 yaşında Brescia kentinde hayata veda etti.


Orfei, babası Riccardo Orfeinin 1965 yılında tohumlarını attığı dünyaca ünlü Moira Orfei Sirkinin sahibiydi.


Eşi Walter Nones ile birlikte 50 yılı aşkındır burayı işleten Orfei, tıpkı annesi ve akrabalarının çoğunun da olduğu gibi akrobasi, trapezcilik ve fil terbiyeciliği de dahil olmak üzere sirkte birçok görevde yer aldı.


Moira Orfei, sirk dünyasının Oscarı kabul edilen, 1987 yılındaki Monte Carlo Uluslararası Sirk Festivali kapsamında Altın Palyaço Ödülünü alan ilk İtalyan sirki olmuştu.


İtalyanın yanı sıra, İstanbul, Belgrat, Berlin, Madrid, Barselona, Sofya, Tahran, Trablus, La Valletta, Monte Carlo, Atina ve Selanik başta olmak üzere birçok dünya kentine de turneye çıkmış olan Moira Orfei Sirki, geçen sene bir soruşturmayla gündeme gelmişti.


Sirk yetkilileri, Çov Çov cinsi köpekleri siyah beyaza boyayıp, panda gibi sergileyerek, onlara eziyet etmekle itham edilmişti.


Moira Orfei, sinema sektöründe de adından söz ettirmişti.


Orfei, Bülent Ersoyun tarzında giyinmesi ve onun gibi makyaj yapması bakımından Türkiyede de bir süre önce haberlere konu olmuştu.


İki sanatçının birbirinden etkilenip etkilenmediği ise bilinmiyor.  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS