Son Dakika

Kalp Yarası Adnan kimdir? Mahir Günşiray canlandırıyor! Mahir Günşiray kaç yaşında, nereli?

A A

06.12.2021 - 20:15 Son Güncelleme:

Kalp Yarası dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Sevilen dizide Adnan karakteri dikkat çekti. Her pazartesi ATV ekranlarında yayınlanan Kalp Yarası dizisinde Adnan karakterini Mahir Günşiray canlandırıyor. İşte Mahir Günşiray instagram, biyografi araştırmalarına yönelik bilgiler...

Kalp Yarası Adnan kimdir? Mahir Günşiray canlandırıyor! Mahir Günşiray kaç yaşında, nereli?

Mahir Günşiray, Kalp Yarası dizisinin oyuncuları arasına dahil oldu. Yeni bölümlerde dikkat çeken bir karakter olacak olan Adnan’a hayat veren Mahir Günşiray hakkında bilgiler haberimizde...

Kalp Yarası Adnan kimdir?

Bütün ömrünü çalışarak geçirmiş, Azade'yle evlendikten sonra işlerin başına geçip, kendi tırnaklarıyla güçlenen biri. Şimdi işleri yavaş yavaş oğullarına devretmeye çalışır. Zamanında, Azade'nin kıskançlıklarından çok çekmiş. Bunaldıkça başkalarına kaçmış. Azade'nin babasından kalma pamuk ve buğday tarlaları var aynı zamanda yurtdışına ihracat yapan mobilya fabrikaları da var, Hüseyin ile ortak turizm, otel yatırımları da var.

Mahir Günşiray kimdir?

Orhan Günşiray’ın oğlu olan Mahir Günşiray 10 Ağustos 1960 tarihinde İstanbul’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Devlet Konservatuarı, Tiyatro Bölümü mezunudur. Leeds Universitesi, The Workshop Theatre’da yüksek lisans yapıp, Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü’nde sanatta yeterlik yapmıştır.

Bursa Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Stüdyosu, Theatre an der Ruhr (Almanya), Tiyatro Ti ve Tiyatro Oyunevi’nde çalışan sanatçı, ayrıca sinema ve dizi filmlerde de rol almış, Samuel Beckett’in “Film” adlı video filmini yönetmiştir (1985).

1987’den bu yana çeşitli üniversite ve özel eğitim kurumlarında (özel tiyatrolar) eğitmenlik yapmakta, halen kurucularından olduğu Tiyatro Oyunevi’nde çalışmaktadır.