magazin haberleri

Kayahan doğum gününde anıldı

Kayahan doğum gününde anıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl vefat eden Türk pop müziğinin güçlü seslerinden Kayahan için doğum gününde “İyi ki Doğdun Kayahan” adlı bir konser düzenledi.

Haliç Kongre Merkezi’ndeki gecede başta Kayahan’ın eşi İpek Açar ve yakın dostu Nilüfer olmak üzere ünlü isimler, usta sanatçının unutulmaz şarkılarını söyledi. Müjde Uzman’ın sunuculuğunu üstlendiği gecede ilk olarak İpek Açar sahneye çıktı. Açar’ın eşinin şarkılarını söylemesinin ardından sahneye Nilüfer çıktı. İkili, “Melankoli” ve “Mor Menekşe”de düet yaptı. Gecede Mustafa Ceceli, Yonca Lodi ve Suat Suna da Kayahan’ın şarkılarını söyledi. 


Beste’yi davet ettik


Nilüfer ve İpek Açar, konser öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Nilüfer, “Sesini duyduğumda içimin burkulduğunu hissediyorum. Nurlar içinde yatsın. Bugün de doğum günü. Sanatçılar yarattıkları eserle halkın kalbinde yaşarlar. Kayahan da o eşsiz şarkıları ile sonsuza kadar yaşayacak” diye konuştu. İpek Açar ise “İyi ki doğmuş iyi ki bu dünyaya gelmiş. Bundan sonra da her zaman yaş günlerinde anacağız” dedi. Açar, davalık olduğu eşinin büyük kızı Beste Açar’ın geceye davet edilip edilmediği sorusunu, “Beste Hanım, Kayahan’ın evladıdır. Davet edilmedi haberleri tamamen asılsızdır” diye yanıtladı.


Sahneye el ele çıkan İpek Açar ve Nilüfer, Kayahan’ın unutulmaz iki parçası, “Melankoli” ve “Mor Menekşe”yi beraber söyledi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS