magazin haberleri

Kefaret Münevver kimdir? Kefaret Münevver kaç yaşında, evi nerede? Ayşegül Cengiz'in oynadığı diziler merak edildi!

Kefaret Münevver kimdir? Kefaret Münevver kaç yaşında, evi nerede? Ayşegül Cengiz'in oynadığı diziler merak edildi!

Kefaret dizisinde Münevver karakteri araştırılıyor. Kefaret dizisinde Münü olarak bilinen Münevver Demir annesi tarafından itilip kakılan bir çocuk olmuştur. İşte Kefaret'in Münü'sü Münevver hakkında bilgiler... Ayşegül Cengiz kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı, instagram adresi nedir?

FOX'un sevilen dizisi Kefaret her pazar ekranlara geliyor. Kefaret dizisinde Münevver karakterinin kim olduğu araştırılıyor. İşte Kefaret'in Münevver'i Ayşegül Cengiz hakkında bilgiler...

Kefaret Münevver kimdir?

İzmit doğumlu. İzmit’in büyük hayalleri olan küçük Münü'sü Münevver Demir büyürken annesi tarafından itilip kakılmış, küçük yaştan itibaren yoksul işçi ailesinin ev işleri ve kardeşinin bakımı ile ilgilenmiş, 8 yaşında iken kucağına verilen küçük Sinan’a kendi oyuncak bebeği gibi bakmış, Babaannesi akıllı kadındı, oğlunun ve gelinin ölümünden sonra fabrikadan aldığı tazminatı Seyrantepe’de küçük bir gecekonduya yatırmış üzerini borçlanmış, çalışmış didinmiş çocukların başının üzerine derme çatma da olsa bir çatı bırakmıştı.

Ayşegül Cengiz kimdir? 

Kefaret dizisinde Münevver Demir rolünü canlandıran oyuncu Ayşegül Cengiz, 1974 yılında Alanya'da doğdu. 1999 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu ve 2004 yılında aile hekimi oldu.

Tıp eğitimi sırasında 6 yıl İstanbul Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu'nda (İTFTT) çalıştı ve çeşitli oyunlarda rol aldı. 1995 ve 1999 yıllarında toplulukla birlikte Fransız aktör ve yönetmen Amedee Bricolo'nun oyunculuk eğitimi çalışmalarına katıldı. Grubun birçok projesinde oyuncu olarak yer alan Cengiz, 1999 yılında Soytarlar Okulu adlı çocuk oyununu yönetti.

2004-2006 yılları arasında Şahika Tekand'ın kurduğu Stüdyo Oyuncuları'nda oyunculuk ve sanat eğitimi aldı. 2006 yılında Şahika Tekand'ın yazıp yönettiği "Evridike'nin Çığlığı" adlı oyunda yönetmen yardımcısı ve oyuncu olarak yer aldı. 2008'de Studio Oyuncuları, Beckett'in "Ben Değil Ben" adlı oyununu Genç Projelerin bir parçası olarak yeniden yazdı ve "Hayır Ben – Hayır Ben" olarak sahneledi.

2012 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda Şahika Tekand'ın sahnelediği Beckett'in "Play-Oyun" adlı oyununda yönetmen yardımcılığı yaptı. 2014 yılında Şahika Tekand'ın yazıp yönettiği "Gergedan 2.014" adlı oyunda yönetmen yardımcısı ve oyuncu olarak çalıştı.

2014 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'nda Şahika Tekand'ın sahneye koyduğu "Oyun-Oyun" adlı oyunda konuk oyuncu olarak yer aldı. Stüdyo Oyuncuları'nda tiyatro çalışmalarına devam ediyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS