magazin haberleri

Kemal Sunal yine ilk sırada

Temmuz 2000'de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kemal Sunal, yıllar geçmesine karşın rol aldığı filmler ile reytingin zirvesinde yer alıyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de corona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşların karantinada olduğu günlerde de bu gelenek bozulmadı.Milliyet gazetesinden Sina Koloğlu'nun, "Kemal Sunal Yine İlk Sırada" başlıklı yazısı şöyle:

"Kemal Sunal filmleri büyük oranda ilk 10’a, hatta ilk beşe giriyor. Korona günlerine has bir durum değil. Her daim böyle olmuştur."

"Belki de ‘normale’ döneceğimizin ya da istediğimizin de bir ipucu olarak görülebilir mi bu durum?"

Usta sanatçının oğlu Ali Sunal, geçtiğimiz günlerde Kanal D ekranlarında yayınlanan '2. Sayfa' programına konuk olmuştu. 


Ali Sunal, "Hayatımda keşke demeyi hiç sevmem hatta kimsenin bu şekilde yaşamasını da istemem ama bazen 'keşke o uçağa binmeseydik' diyorum. Ama bununla yaşamam mümkün değil. O zaman kızıma karşı bu kadar güler yüzlü olamam böyle bir lüksüm yok" demişti.

Babasının özeline dikkat ettiğini ve ailece bu duruma saygı gösterdiklerini anlatan oyuncu, "Babamın bir çekmecesi vardı, kilitlerdi orayı. Kilidi görseniz değsen açılacak, ama hiç ellemezdik. Vefatından bir süre sonra orayı açtık. Koleksiyon yapmayı severdi, biriktirdiği şeyler çıktı. Onun dışında Amerika'dan gelen bir mektup vardı. İngilizce yazılmıştı. Mektupta, 'Seni hiç tanımıyorum. Filmlerdeki hiçbir şeyi anlamıyorum ama seni izliyorum ve bu beni çok mutlu ediyor' diyordu" şeklinde konuşmuştu.

Babasının tam bir halk kahramanı olduğunu söyleyen Ali Sunal, "Babama burada kötü bir şey söylesek kaç kişiyi karşımıza alarız düşünebiliyor musunuz? Ama bu durum benim açımdan çok kolay değil çünkü özlem daha da artıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Ali Sunal, babasının bir anısını da şöyle anlatmıştı:

"Babam bir gün arkadaşlarıyla konsere gitmiş. Genç bir arkadaş gelmiş yanına 'siz burada ne yapıyorsunuz' diye sormuş. Babam da 'neden' karşılığını vermiş. O da 'siz halk kahramanısınız' demiş. Babam 'peki buradakiler kim' diye sorunca genç 'halk' demiş. Babam insanlarla bir arada olmayı çok severdi. İnsanlar da onu."

Usta sanatçı Kemal Sunal, 3 Temmuz 2000 tarihinde sanatçı arkadaşlarıyla birlikte Trabzon'a giderken bindiği uçakta, kalkıştan hemen önce geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS