magazin

Kenan Işık 70 yaşına girdi

  1. Magazin
Kenan Işık 70 yaşına girdi

2014 yılında kaza geçirerek hayatını makinelere bağlı olarak sürdüren oyuncu ve sunucu Kenan Işık 1 Ekim'de 70 yaşına girdi.2014 yılının Mart ayında geçirdiği kaza sonrasında hayatını makinelere bağlı olarak sürdüren ünlü oyuncu Kenan Işık 1 Ekim'de 70'inci yaşına girdi.
Spor salonunda saunadan çıkarken ayağının kayması sonrasında yere düşerek başını çarpan usta oyuncu hemen ameliyata alınmıştı. 

Kenan Işık 3,5 saatlik operasyonun ardından yoğun bakım servisinde tedavi altına alınmıştı. Daha sonra Kenan Işık'ın tedavisine Almanya'da devam edilmeye başlanmıştı.

Şu an evinde bakılan Kenan Işık yürüyemiyor, konuşamıyor.

Kenan Işık kimdir? 
Kenan Işık, 1 Ekim 1947'de Malatya'da dünyaya geldi. Devlet Demiryolları'ndan emekli bir memur çocuğuydu. İlkokulda müsamerelerden başlayarak tiyatroya yöneldi ve piyeslerde başrol aldı. Ortaokuldayken Malatya Halkevi'nde amatör tiyatro yapmaya başladı.
Ankara'da liseyi okurken Meydan Sahnesi'ne girdi. 17 yaşında profesyonel tiyatrocu olan Kenan Işık, Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.
Kenan Işık 1972'de Devlet Tiyatrosu sanatçısı oldu. Onlarca oyun yazdı, sahneye koydu. Oyuncu, yazar, yönetmen ve seslendirme sanatçısı olarak 30'un üzerinde ödül aldı. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yaptı.
Dadı dizisi, Hanımın Çiftliği, Sızı, Süper Baba, Sıcak Saatler, Yeşil Işık gibi filmlerde rol alan Kenan Işık, 'Kim Beş Yüz Bin İster?' yarışma programıyla daha da tanınan bir isim oldu. Evli olan Kenan Işık, 2 çocuk babası.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS