magazin haberleri

Kilosu yüzünden eleştirilince mide küçültme ameliyatı oldu!

TV8 ekranlarında yayınlanan 'Doya Doya Moda' aslı moda yarışmasına katılarak ünlenen Yaprak Sultan, fazla kilolarıyla ilgili gelen olumsuz yorumlara dayanamayıp mide küçültme ameliyatı olduğunu söyledi.'Doya Doya Moda' yarışmasından elenen Yaprak Sultan, sosyal medya üzerinden kilosu hakkında yapılan kötü yorumlara maruz kaldı.

YouTube kanalına yüklediği videoların altına yapılan olumsuz yorumların ardından harekete geçen Sultan, fazla kilolarından kurtulmak için mide küçültme ameliyatı oldu.

Yaprak Sultan, konu hakkında şunları söyledi:

"Katıldığım yarışmadan sonra kilomla ve görsellikle aşırı siber saldırıya uğradım."

"Bir başka YouTube videomun altında yaklaşık 9 bin yorum yapıldı ve yüzde 80 hakaret içeren yorumlardı."

"Psikolojik yönden sarsılmıştım. Doğuştan kronik hastalığım olduğu için kilo almamı bir aralar durduramıyordum. Ama kendimle barışık biriyim. Elimden gelen her şeyi denedim."

Kilolarından kurtulmak için günlerce aç kaldığını belirten Yaprak Sultan, "Bu yaşıma kadar 18 ameliyat geçirdim. Ameliyata kesinlikle karşıydım ama saldırılar o kadar ağır oldu ki mart ayında ameliyat oldum ve iyi ki ameliyat olmuşum. Keşke daha önce olsaymışım" dedi.

'Doya Doya Moda'nın eski yarışmacısı, "Üzücü olan, kendi isteğimizle değilde böyle insanların baskısıyla ameliyat olmamız" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS