Son Dakika

Kırmızı Oda Dara kimdir, hikayesi nedir? Gökhan Özoğuz canlandırıyor! Dara isminin anlamı ne demek?

A A

26.11.2021 - 02:40 Son Güncelleme:

Kırmızı Oda dizisindeki Dara karakterinin hastalığı ve hikayesi merak uyandırdı. Gökhan Özoğuz tarafından canlandırılan Dara karakterinin hayatı TV8 ekranlarında merakla izleniyor. İşte Kırmızı Oda'nın Dara'sı hakkında bilgiler...

Kırmızı Oda Dara kimdir, hikayesi nedir? Gökhan Özoğuz canlandırıyor! Dara isminin anlamı ne demek?

Kırmızı Oda dizisinin 52. bölümüne Gökhan Özoğuz da dahil oldu. Ünlü müzisyen Dara karakterine hayat veriyor. Dizinin müdavimleri Dara isminin anlamını ve hikayesini araştırıyor. 

Dara'nın hikayesi nedir, hastalığı nedir?

Ünlü isim, Kırmızı Oda’da uyku problemi çeken ve bu yüzden pek çok sıkıntıyla karşılaşan Dara karakterine hayat verecek.
 
Dara ne demek?

Türk Dil Kurumu'na göre Dara isminin anlamı şöyle; Hükümdar. Tanrı adlarından. Eski İran hükümdarlarından dokuzuncusu.

Gökhan Özoğuz kimdir?

Gökhan Özoğuz, 14 Ekim 1976 tarihinde İstanbul'da Fenerbahçe semtinde doğmuştur. Aslen Gazianteplidir. Babası Ahmet Özoğuz'dur. 2007'de babaları Ahmet Hamdullah Özoğuz vefat etti. Müzisyen olmak için en büyük desteği dedesinden gördü.

15 yaşında gitar çalmaya merak salan Gökhan Özoğuz, Athena müzik grubunun solistidir. Athena grubunun gitaristi Hakan Özoğuz ikiz kardeşidir.

2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi For Real adlı şarkıyla temsil ettiler. Bu şarkı 195 puanla 4. oldu ve Türkiye Eurovision tarihinde en fazla puan alan şarkı oldu.