magazin

Koray Avcı: ''Bizim milletimiz gömmeye meraklı''

  1. Magazin
Koray Avcı: ''Bizim milletimiz gömmeye meraklı''

En İyi Fantezi-Halk Müziği dalında Altın Kelebek ödülünü alan şarkıcı Koray Avcı, ''Şöhret oldu, şımardı'' diyenlere yanıt verdi. Posta’ya konuşan Avcı; ''Bizim milletimiz gömmeye meraklı. Yıllardır sahnede olup bir tane kendi şarkısını söylemeyen isimler var. Benimle uğraşacaklarına, onlarla uğraşsınlar'' dedi.En İyi Fantezi-Halk Müziği dalında Altın Kelebek aldınız. Ne hissediyorsunuz?

Çok mutlu oldum ve ödülü şarkılarını okuduğum ozanlara armağan ettim. Müziğe yön veren insanlarla bir arada olmak ve ödülü kucaklamak büyük keyifti.

Tarkan’ın bile ‘play back’ yaptığı gecede siz canlı performans sergilediniz.

Onların tercihi. Ama ben asla play back yapmam. Detone olsam da takmazdım.Yeni albüm yolda mı?

Çok titiz çalışıyoruz. Tam bitti diyoruz, yeni bir şarkı ekleniyor. Fazla ipucu vermek istemiyorum ama çok güzel bir albüm geliyor. Onun müjdesini verebilirim.

Melankolik şarkılar söylüyorsunuz ama size ‘Sesi gülen adam’ diyorlar.

Hayranlarımın yaptığı bir benzetme. Videolarımın altına, ‘Sesi gülen adam’ yazıyorlardı. Onların beni bu şekilde onore etmesine karşılık ben de sırtıma dövme yaptırdım bu sözü.


Şarkı söylemeye sokaklarda başladınız. Sizi kim keşfetti?

Aslında önce kafelerde, barlarda söylüyordum. Sonra sokağa çıktım. İzdiham oluyordu. Bir yerden sonra polis memurları, “Abi bizi de zor durumda bırakıyorsun, git konser ver Allah aşkına” demeye başladılar. Sonra İstanbul’da konser verdim. 2.500 kişi geldi. Orada Ahmet Çelenk ile tanıştım. O inandı, destekledi.

“Şöhret olduktan sonra şımardı” diyenlere ne cevap verirsiniz?

Milletimiz gömmeye meraklı. Kimse düşeni tutup kaldırmıyor. Üstüne bir de kendisi tekme atıyor. O günleri özlediğim için yine sokaklara çıktım. Müziğimi yaptım. İki saatte 3 bin lira topladım. Bu sefer de “Ayakkabısı 3 bin lira” dediler. Halbuki o ayakkabıyı Avrupa’da indirimden almıştım.

Sonuç olarak şımarmadınız mı?

Öyle diyenler de bir gün beni sevecekler. Bunu çok iyi biliyorum. Piyasada yıllardır dinlediğiniz ama bir tane kendi şarkısı olmayan insanlar var. Onlarla uğraşın. Niye benimle uğraşıyorsunuz kardeşim!

Şöhret neleri değiştirdi?

Artık Beşiktaş’ta bir meyhanede oturamıyorum. Taksim’de yağmurda yürüyemiyorum. Ama düşünsene hiç tanımadığın biri gelip seni gerdanından öpüyor. Bu paha biçilemez.


{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS