magazin haberleri

Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanı… Yeni bölümde ‘ya şahadet ya hürriyet’ sesleri!

Kuruluş Osman 11. bölüm fragmanı… Yeni bölümde ‘ya şahadet ya hürriyet’ sesleri!

Kuruluş Osman dizisi yeni bölüm fragmanı bu hafta Osman Bey ve beraberindekilerin önemli kararlar alacağını gösterdi. “Ya şahadet ya hürriyet” parolasıyla hareket edecek birlikler harekete geçecek. Peki, Kuruluş Osman 11. bölümde Alişar ve Balgay neler yapacak?

Kuruluş Osman fragman videosu tek başına kalan Osman Bey’i oldukça zor gelişmelerin beklediğini gösterdi. Şey Edebali’nin vereceği öğütler ise oldukça kritik öneme sahip olacak. İşte Kuruluş Osman dizisi yeni bölüm tanıtım videosu ve gelecek bölümde yaşanacaklar…


KURULUŞ OSMAN FRAGMAN VİDEOSUKURULUŞ OSMAN 11. BÖLÜM ÖZETİ


Moğollar, Söğüt, Kayı ve bölgedeki diğer Türk obalarını işgal edip, kılıçtan geçirip, taş taş üstünde bırakmazlarken; tüm beyleri ve halklarını esir ederler. Moğol işgali Türkleri yok olmanın eşiğine getirirken, Balgay'ın karşısında yalnızca Osman Bey kalmıştır! Anadolu'nun uç topraklarında yeşeren Kayıları yok ederek Selçuklu sonrası yeni bir Türk devletinin kurulmasını engellemek isteyen ve Bitinya bölgesindeki tekfurlarının topraklarını ele geçirerek gözünü Konstantiniyye'ye diken Moğol komutan Balgay, Osman Bey'e sancakbeyi olmasını teklif eder. Teklifi reddederek kaçmayı başaran Osman, 'Ya şehadet ya hürriyet' diyerek kıyama kalkar. Alişar'ı maşa olarak kullanan Balgay, onu gözden çıkarıp Sofia'yı biat ettirir.


Tüm gazabıyla Kayı Obası'nı vurup Dündar, Gündüz ve Osman'ın alplerini esir ederek akıl almaz eziyetlerle Türklerin tüm özgürlük umutlarını tüketmek ister. Türklerin tek umudu haline gelen Osman Bey, Balgay'ın zulmüne dur diyebilecek mi? Tek başına kalan Osman nasıl bir strateji ve yol izleyecek? Şeyh Edebali, yok oluşun eşiğindeki Türklere ve Osman Bey'e nasıl ilham verecek? Osman'ı ortadan kaldırmak için her yolu deneyen zalim Balgay'ın yeni oyunları neler olacak?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS