magazin haberleri

Kuruluş Osman bu akşam var mı, neden yok? 5 Mayıs 2021 Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman saat kaçta?

Kuruluş Osman bu akşam var mı, neden yok? 5 Mayıs 2021 Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman saat kaçta?

atv'nin sevilen dizisi Kuruluş Osman ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Kuruluş Osman'ın izleyicileri yeni bölüm ne zaman sorusunun yanıtını araştırıyor. 5 Mayıs 2021 Çarşamba akşamı Kuruluş Osman'ın yayınlanıp yayınlanmayacağı soruluyor. İşte atv yayın akışı, Kuruluş Osman yeni bölüm bilgileri...

Kuruluş Osman atv'de her çarşamba saat 20:00'de ekrana geliyordu. Birçok izleyici Kuruluş Osman'ın yeni bölümünün bu akşam olup olmadığını araştırıyor. İşte ATV'nin bu akşamki yayın akışında yer alan bilgiler...

Kuruluş Osman bugün var mı?

Her Çarşamba 20:00'de ekrana gelen Kuruluş Osman'ın bu akşam yayın saati değişti. Kuruluş Osman 5 Mayıs Çarşamba akşamı 20:30'da ekrana geliyor. 

Kuruluş Osman yeni bölüm konusu nedir?

OSMAN BEY SELÇUKLU BAŞKENTİNDE

Osman Bey'in Moğollara ödenecek vergiyi almak üzere obaya gelen elçiyi kapı dışarı etmesi Togay'ın aradığı kozu eline geçirmesine neden olur. Dönüşü olmayan bir yola girdiğinin farkında olan Osman Bey'in bu hamlesi, Selçuklu başkentinde dahi yankılanır. Selçuklu sultanı, Moğolların gazabından kurtulabilmek için Osman Bey'i cezalandırmak üzere başkente çağırır.

NİKOLA FIRSATTAN YARARLANMAK İSTİYOR

Obadaki casusu sayesinde Osman Bey'in Moğollara vergi ödemeyi reddettiğini öğrenen Nikola, Moğol-Türk savaşından faydalanarak uç bölgesindeki nüfuzunu artırmak için harekete geçer. Cerkutay ise bir süredir içinde büyüttüğü hayali gerçekleştirir ve Şeyh Edebalı'nın şahitliğinde Müslüman olur.

ŞEYH EDEBALI'NIN TAVSİYESİ OSMAN BEY'İ ŞAŞIRTIYOR

Umur Bey'in Togay'la savaş kararı alması üzerine kurduğu planın bozulmasından endişe eden Osman Bey, bu karara şiddetle karşı çıkar. Şeyh Edebalı ise Umur Bey'in desteğini kazanması ve Türk obalarını birleştirme hedefine ulaşması için Osman Bey'e Malhun Hatun'la evlenmesi gerektiğini söyler.

OSMAN BEY'İ BAŞKENTTE NELER BEKLİYOR?

Osman Bey'in Moğollara meydan okuması uç bölgesinde dengeleri nasıl değiştirecek? Osman Bey, Selçuklu başketinde neyle karşılaşacak? Togay, Osman Bey'in vergi ödememe kararına nasıl karşılık verecek? Nikola, Türk-Moğol mücadelesinin yarattığı boşluğu nasıl değerlendirecek? Osman Bey, Umur Bey'i Togay'a saldırma kararından vazgeçirebilecek mi? Şeyh Edebalı'nın Malhun Hatun'la evlenmesi tavsiyesine Osman Bey nasıl yanıt verecek? Bala Hatun, babasının önerisine nasıl tepki verecek?

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS