magazin haberleri

Lenfoma tedavisi gören Boğaç Aksoy kemoterapi aldığı anları paylaştı

Kanal D'de ekranlara gelen fenomen dizi 'Arka Sokaklar'da 'Volkan Komiser' karakterine hayat veren Boğaç Aksoy, geçtiğimiz ay önce lenfoma kanserine yakalandığını duyurmuştu. 31 yaşındaki oyuncu, üçüncü doz kemoterapi alırken sosyal medya hesabından duygularını diye getirdi.Bir ay önce lenfoma kanserine yakalandığını duyuran 'Arka Sokaklar'ın Volkan Komiser'i Boğaç Aksoy, kemoterapi tedavisi sırasında paylaşım yaptı.

"İyiyim, çok iyi hissediyorum" diyen oyuncu, şu ifadeleri kullandı: 

"Üçüncü kür kemoterapiden herkese selam. Hastalığı ve tedavi sürecimi artık sindirdim. İlk kemo alırken beni nasıl bir sürecin beklediğini sadece biliyordum...

"Yaşanabilecek komplikasyonlardan haberim vardı fakat nasıl bir his olduğunu bilemediğim için bu bende sebepsiz korku ve huzursuzluk yaratmıştı..."

"Yaşadıkça gördüm ki evet bu bir süreç ve elbet ki geçiyor. Olası komplikasyonların hepsinden azar azar yaşadım ve gördüm ki başa çıkabiliyorum..."

"İnsan bilmediği, tanımlayamadığı şeyden korkarmış, süreci bilmekten ziyade sindirmek daha önemliymiş. Şimdi bu anı sizlerle paylaşıyor olabilmem bile benim için çok büyük bir güç..."

"Halsizliğim yorgunluğum bir yandan, sizlerin sevgisi duası diğer hastalara moral olmak ayrı bir yandan. Yalan yok zorlu bir süreç. Her gün yaptığım aktiviteleri tedavideyken yapamıyordum..."

"Araba kullanmayı çok özlemiştim. Hatta yürümek bile lükstü benim için. Kür sonrası kendimde gücü topladığımda o yürüme hissini, araba kullanırken ki mutluluğumu size tarif bile edemem. Böyle bir his yaşamadım çünkü... 30 yıldır sahip olduğunuz ve bilfiil kullandığınız şeyi kaybettiğinizi, sonra tekrar kazandığınızı düşünün. Umarım sizler, bu mutluluğu yaşamak zorunda kalmazsınız."

Takipçilerine "Dualarınızı eksik etmeyin" çağrısında bulunan Boğaç Aksoy, "Sağlığımız çok kıymetli arkadaşlar, bir kez daha değerini bilin. Fırsatınız varken ona iyi bakın ve tadını çıkarın" açıklamasını yaptı. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından kullandığı ilaçları paylaşan oyuncu, "Günaydın canlar, bugünkü şekerlerim. Her biri birbirinden tatlı" notunu düştü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS