Mah Melek isminin anlamı nedir? Uyanış Büyük Selçuklu Mah Melek Hatun kimdir, nasıl öldü? Buse Meral hayatı!

A A

24.05.2021 - 21:57 Son Güncelleme:

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Mah Melek Hatun'u Buse Meral canlandırmaktadır. Mah Melek hatun ismi dikkat çekiyor. İzleyiciler Mah Melek Hatun isminin anlamını merak ediyor. Dizinin izleyicileri Uyanış Büyük Selçuklu Mah Melek hatun kimdir sorusunu araştırıyor. İşte Mah Melek Hatun ile ilgili bilgiler...

Mah Melek isminin anlamı nedir? Uyanış Büyük Selçuklu Mah Melek Hatun kimdir, nasıl öldü? Buse Meral hayatı!

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Mahmelek Hatun dikkat çekmektedir. Mah Melek Hatun Sultan Melikşah ve Terken Hatun'un kızıdır. Peki ama Uyanış Büyük Selçuklu'nun Mah Melek'i Buse Meral kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu Mah Melek hatun kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Mah Melek Hatun'u Buse Meral canlandırmaktadır.

Buse Meral kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu'nun Mah Melek Hatun'u Buse Meral, 25 Temmuz 1999 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mareşal Fevzi Çakmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunudur. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro eğitimi almıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2018 yılında yayınlanan Ege’nin Hamsisi dizisinde canlandırdığı Derya Çınar karakteri ile yaşayan Buse Meral, şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Elimi Bırakma dizisinde rol almaktadır. Buse Meral, 1.67 metre boyunda, 51 kilo ve Aslan burcudur.

Buse Meral’in rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Elimi Bırakma (TV Dizisi)
2018 – 2019 – Tek Yürek (Serenay) (TV Dizisi)
2018 – Ege’nin Hamsisi (Derya) (TV Dizisi)