magazin haberleri

Mahrem oyuncuları kimdir? Mahrem belgeseli nerede çekildi? Mahrem belgeseli konusu ne?

Mahrem oyuncuları kimdir? Mahrem belgeseli nerede çekildi? Mahrem belgeseli konusu ne?

TRT ekranlarında bu akşam Mahrem belgeseli yayınlanıyor. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Mahrem belgeselinde hain darbe girişimine giden sürecin bilinmeyenleri yer alıyor. Örgüt üyelerinin ilk kez açık kimlikle verdikleri röportajlara, yaşanmış olaylara ve belgelere yer veren drama belgesel “Mahrem”, ilk bölümüyle 14 Temmuz Çarşamba günü TRT 1’de ekrana geldi.

TRT 1 tarafından hazırlanan “Mahrem” belgeseline ait ilk tanıtım, TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren tarafından sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla duyuruldu. Belgeselle ilgili yaptığı paylaşımda Eren, “FETÖ’nün alçaklıklarını anlatmaya devam ediyoruz. Hain terör örgütünün kirli ve karanlık yapılanmasının, örgüt şemasının, TSK’ya sızma faaliyetlerinin tanıkların beyanlarıyla ortaya konduğu “MAHREM”, ilk bölümüyle 14 Temmuz’da TRT ekranlarında,” açıklamalarına yer verdi. Peki ama Mahrem belgeseli oyuncuları kimdir, nerede çekildi?

Mahrem nerede çekildi?

Mahrem belgeseli dört farklı ilde çekildi. İlk bölümü ile TRT 1 ekranlarında yayınlanan Mahrem belgeseli hain darbe girişimine dair bilinmeyenleri izleyiciyle buluşturdu. Çekimlerde ise yaklaşık 2 bin figüran yer aldı. Belgeselin ilk iki bölümüyle 14 Temmuz’da, üç ve dördüncü bölümüyle ise 15 Temmuz’da TRT 1’de ekrana geliyor. 

Mahrem belgeseli oyuncuları kimdir?

Senaristliğini Halis Cahit Kurutlu’nun ve Gürkan Tanyaş’ın, yapımcılığını ise Halis Cahit Kurutlu’nun üstlendiği belgeselin yönetmen koltuğunda Hamit Coşkun oturduğu Mahrem belgeselinde 2 binden fazla figüran ve oyuncu yer alıyor. 

Mahrem konusu nedir?

Mahrem'in konusuyla ilgili TRT'de yer alan özette şu ifadeler yer aldı: 

Etkin pişmanlık yasasından yararlanan eski örgüt üyelerinin ilk kez açık kimlikle verdikleri röportajların yayımlanacağı belgeselde aynı zamanda FETÖ mağdurlarının da ifadeleri yer alacak. “Mahrem” belgeseliyle ilgili yayımlanan ilk tanıtımda, FETÖ’cü olmayan askeri öğrencilerin TSK bünyesinden sistematik biçimde dışarı atılışı ve örgütün TSK üzerinde hakimiyet kurmasında büyük etkisi olan “Şok Mangaları” da yer alıyor.
 Belgeselin ilk tanıtımında FETÖ’nün askeri okullara yerleştirmek için özel olarak yetiştirdiği ve takibe aldığı gençlere askeri okullara giriş sınavı sorularını nasıl ve hangi yöntemlerle verdiği de gözler önüne seriliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS