magazin haberleri

Mandıra Filozofu film oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Mandıra Filozofu oyuncu kadrosu

Mandıra Filozofu film oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Mandıra Filozofu oyuncu kadrosu

Mandıra Filozofu filminde Mustafa Ali'nin içinde yaşadığı dünya düzenine karşı koyduğu tavır, onu Muğla'nın Çökertme köyünün yakınlarında, ıssız bir kulübede yaşamaya kadar götürmüştür. Felsefe bölümü mezunu olan Mustafa Ali burada doğayla iç içe, modern hayatın getirisi olan her şeyden uzak bir yaşam sürer ve zamanının tamamına yakınını kitap okuyarak geçirmektedir.Mandıra Filozofu filmi Kanal D'de yayınlanıyor. Oyuncu kadrosunda hem erkek hem kadın oyuncular dikkat çekmektedir. Mandıra Filozofu filminde birbirinden önemli oyuncular yer almaktadır. Peki ama Mandıra Filozofu oyuncuları kimdir? İşte Mandıra Filozofu hangi karakteri kim canlandırıyor? sorularının yanıtları!

Yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı'nın üstlendiği Mandıra Filozofu filminin türü komedidir. Yapımı 4 Nisan 2014 tarihine ait Mandıra Filozofu sürükleyici hikayesiyle izleyici tarafından merak ediliyor. Peki ama Mandıra Filozofu filmnin oyuncuları kim?

Peki ama Mandıra Filozofu filminin oyuncuları kim?

Mandıra Filozofu film oyuncuları kimdir? sorusu sıklıkla araştırılıyor. Mandıra Filozofu oyuncu kadrosundaki isimler haberimizde.

Mandıra Filozofu Film Hikayesi ve Oyuncuları

Mandıra Filozofu'nun oyuncu kadrosunda; Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin, Ayda Aksel yer alıyor.

Mandıra Filozofu Müfit Can Saçıntı kimdir?

Müfit Can Saçıntı, 5 Mart 1968 tarihinde Çorum, Sungurlu'da doğdu. Babasının astsubay olması ve tayinleri dolayısı ile ilkokulu 7 ayrı okulda, Ortaokulu Doğubeyazıt'ta, liseyi İstanbul Kartal'da bitirdi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinin Basın Yayın Yüksek okulunu son sınıfta TRT'te çalışmaya başlayınca okulu terketti. Daha okurken, "Yarın", "Genç İnsan", "Otomobil", "Boom Müzik" gibi dergilerde çalıştı. İstanbul Kartal'da eski bir kayıkhaneden Kartal Sanat İşliği Tiyatrosu'na çevryatro yaptı. İlk oyunları "Gadot geldi" olmuştu. Senaristliğe 1990 yılında Levent Kırca'nın yanında başladı. On sene Levent Kırca'nın Olacak O kadar skeçlerinde yazar kadrosunda yer aldı. 1993 yılında Atv'nin kuruluşunda development bölümünde çalıştı. Onat Kutlar'ın isteği üzerine "Geldiler" isimli tv-gerilim senaryosu yazdı. Televizyonlarda önce 1996 yılında Kanal 6'da sonra 2002 yılında Kanaltürk'te "Aranan Adam" adında bir gırgır programı yaptı. Sinema ve dizi senaryolarının dışında, zihni sinir projeleri, şakamera, şakkadanak gibi yapımlarda metin yazarlığı ve yönetmenlik yaptı. Senaryosuna imza attığı tv yapımlarından bazıları: olacak o kadar, şakamera, yakaladık şakaladık, geldiler, Walt Disney club, zihni sinir proceleri, biz boşanıyoruz, şöhretler kebapçısı, aranan adam. Müfit Can Saçıntı, Çiğdem hanım ile evlidir. Duru (d.2002) adında bir kızı vardır.

Mandıra Filozofu Rasim Öztekin kimdir?

Öztekin, 14 Ocak 1959 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Oyuncu Pelin Öztekin'in babası olan usta isim, İstanbul'daki Galatasaray Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun oldu. Sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro’da amatör çalışmalarla edindi. Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel olarak tiyatro sanatçılığına başladı. 2016 yılında Kel Hasan Efendi'nin kavuğu, Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh'a devretti.
Rasim Öztekin,1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. TRT'ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Youtube kanalından yayınlar yapmaktadır.
62 yaşındaki oyuncu Öztekin'in, 7 Mart günü öğle saatlerinde arkadaşlarıyla mesajlaştıktan sonra fenalaştığı öğrenildi. Kalbi duran sanatçı, yapılan müdahaleler sonrasında hayata döndürüldü.
Rasim Öztekin, 7 Mart günü geçirdiği kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, oyuncunun 8 Mart günü hayatını kaybettiğini bildirdi.

Mandıra Filozofu Ayda Aksel kimdir?

Ayda Aksel, 31 Ekim 1962 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Babası Mehmeminde konservatuvarın bale ve viyolonsel bölümünde okuduktan sonra, üniversite döneminde tiyatroda karar kılarak İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.
Reklam filmlerinde seslendirme yapan Ayda Aksel, 15 yıl Devlet Tiyatrosu'nun kadrolu elemanı olarak çalıştı. Daha sonra Sadri AlışıkTiyatrosu'nda çalıştı.Arsen Gürzap - Can Gürzap'ın sahibi oldukları ''Diyalog''da ders verdi.
1987 yılında Fransız yazarAlbert Camus'nün eserinden Can Gürzap'ın televizyona uyarladığı "Yanlışlık" adlı dizide başlıca rolleri Cüneyt Türel, Ayda Aksel, Tomris Oğuzalp, Nurseli İdiz oynadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS