magazin haberleri

MasterChef Murat'ın işkence görüntüleri Twitter'ı ayağa kaldırdı

MasterChef adlı yarışmadaki tavırları nedeniyle yarışmadan diskalifiye edilen Murat Özdemir'in Instagram'da yaptığı paylaşım sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Hayvanseverler Murat Özdemir'e tepki için Beşiktaş'taki evine gitti. Bu sırada harekete geçen polis, Murat Özdemir'i evinde gözaltına aldı.MasterChef adlı yarışmadaki tavırları nedeniyle yarışmadan diskalifiye edilen Murat Özdemir'in Instagram'da paylaştığı görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırdı.
Murat Özdemir, bir papağana yaptığı işkenceyi kaydederek kendi hesabından paylaştı. Özdemir'in papağana yaptığı işkence sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisini çekti.
Murat Özdemir görüntülerde bir papağanın boğazını sıkıyor. Görüntülerle ilgili Acun Ilıcalı da Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Ilıcalı, "Hayvanlara yapılan zulmü lanetliyorum, yüce yargının bu insan müsveddesi için gerekeni yapacağına inanıyorum" diye yazdı.
Murat Özdemir'in, sosyal medya hesabından paylaştığı bir papağana işkence görüntüleri tepki çekti. Sosyal medyada infial yaratan görüntüler üzerine çok sayıda kullanıcı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hesabını etiketleyerek şikayette bulundu.
Hayvan severler Murat Özdemir'e tepki için Beşiktaş'taki evine gitti. Bu sırada harekete geçen polis, Murat Özdemir'i evinde gözaltına alındı. Özdemir'in Beşiktaş asayiş Büro Amirliği'ndeki işlemleri sürüyor. Şarkıcı Haluk Levent, saat 23.25'te Twitter'da yaptığı paylaşımda kuşun ayağının kırılmış olduğunu, Murat Özdemir'in de karakolda olduğunu yazdı. Levent, izin verilmesi halinde papağanı sahipleneceklerini de belirtti.
Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği'ne getirilen Özdemir ile ilgili hayvansever Ömür Gedik basın mensuplarına açıklama yaptı. Ömür Gedik, “Ciddi anlamda tedavi olması gereken hasta ruhlu bir adam. Dışarı çıkmaması gereken bir insan” dedi.
Murat Özdemir'in sosyal medyayı ayağa kaldıran görüntülerine ünlü isimler de tepki gösterdi. İşte ünlü isimlerin yaptığı paylaşımlar;
8
Burcu Esmersoy
Murat Boz
Ezgi Mola
Onur Büyüktopçu
MasterChef yarışmasından diskalifiye olan Murat Özdemir skandal bir görüntü paylaştı. Özdemir'in Instagram hesabından paylaştığı video infial yarattı. O görüntüye birçok sosyal medya kullanıcısı gibi ünlüler de çok sert tepki gösterdi. 2. Sayfa programına konuk olan Ömür Gedik ise yaşananları canlı yayında anlattı.
“Dün gece çeşitli davetler vardı. Bir anda herkes konuşmaya başladı. Açılışı bırakıp karakola gittim. Şikayet yapılan karakol başkaydı, gözaltı karakolu başka.Papağan bir odada kilitliydi. Hayvan karanlık bir odadaydı. Yanına insan girdiğinde o videoda gördüğünüz sesleri çıkarıyordu. Biraz yanına oturdu."
Yaşadığı inanılmaz bir travmaydı. Sonra Murat’ı karakoldan çıkarıp sağlık kontrolüne götürdüler. Geril geldiğinde polislerle inanılmaz bir itiş kakış yaşadı. ‘Acun! Acun!’ diye bağırıyordu.”
"Öyle bir şey ki, papağan ile aynı karakolda. Sorgu sırasında polislere “Getirin o papağanı, ben pişirip yiyeceğim. Spor yapıyorum proteine ihtiyacım var” diyordu.Belki de şova devam ediyor… Bence Acun da tehlike altında. 3 metre vardı aramızda ben ürktüm…"
"Bu cins papağanlar 60-70 yıl yaşıyor. Bu cinsin 10 yaşındaki çocuğun zekasına sahip olduğu ve kendilerine yapılan hiçbir şeyi unutmadığı biliniyor. Muhtemelen bu vahşi doğadan kaçak olarak yakalanıp getirilmiş. Düşünsenize muhteşem bir doğada özgürken, gelip bunun eline düşüyorsunuz. Birazdan Murat’ın evine ekiplerle gidecekler. "
Evdeki hayvanları alacaklar. Murat hala karakolda. Sorguda… Maalesef hayvana şiddetten asla ceza almayacak. Para cezası uygulanacak. Keşke bu yasa şu anda çıkmış olsaydı."
"Murat ile göz göze gelmedim. Havaya bakıp Acun! Acun! Diye bağırıyordu. İnsanlar galeyana gelmiş durumda. Polise karşı direnmekten ya da Acun’u tehdit etmekten belki tutuklanabilir… Ama hayvana karşı şiddetten ceza almayacak. Eşine, kızına, evdeki kediye, sokaktaki hayvanlara kötü davrandığı biliniyor… Papağan şu anda devlet tarafından el konuldu. Röntgeninin çekildiğini öğrendim. Kırıkları varmış."
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS