magazin haberleri

MasterChef son bölümde potaya giren isimler...

MasterChef 'in yayınlanan son bölümünde dokunulmazlık oyunu oynandı, 3. ve 4. eleme adayları belli oldu. MasterChef ekibi Cumhuriyet Bayramı'na özel Çanakkale'ye konuk oldu. Yöreye özgü yemeklerin yapıldığı gecede dokunulmazlık oyununu kaybeden takım, kendi içlerinde eleme adaylarını belirlemek zorunda kaldı. Peki, MasterChef'te dün kim kazandı, eleme adayları kimler oldu? İşte MasterChef son bölümde potaya giren isimler...MasterChef Türkiye'nin 29 Ekim tarihli 88. bölümünde Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Kıyasıya rekabetin yaşandığı gecede gecenin menüsünü en iyi yaparak dokunulmazlığı kazanan takım mavi takım olurken, bireysel dokunulmazlığı alan Emir eleme potasına Furkan'ı gönderdi. Diğer eleme adayı ise kırmızı takım yarışmacılarının oylaması ise belli oldu. İşte, MasterChef Türkiye son bölümde yaşananlar.

Tanya ve Serhat'ın eleme adayı olduğu haftada, 3. ve 4. eleme adayları kırmızı takımdan seçildi. Şeflerin oybirliği ile bireysel dokunulmazlığı alan Emir, eleme adayı olarak Furkan'ın ismini verdi.

Kırmızı takımda yapılan oylamada ise diğer eleme adayı ise Barbaros oldu.

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'nin 88. son bölümünde yarışmacılar Çanakkale'ye özgü yemekler hazırladı. Şefler dokunulmazlık oyunu için kırmızı ve mavi takım yarışmacılarından yarma buğdaylı ısırgan pazı çorbası, akivades, Bozcaada kalamar dolması, Çanakkale palamut pilakisi ve ıtır otlu Çanakkale fırın sütlacı yapmasını istedi.

Dokuz özel misafir tarafından yapılan değerlendirme sonrası Mehmet, Somer ve Danilo şef puanları açıkladı. Dokunulmazlık oyununda yapılan oylamalara göre, Mavi takım, 2-0 skor ile 2. dokunulmazlık oyununu da kazandı.

Kırmızı takımda yarışmacılar bireysel dokunulmazlık oyunu için balkabağından yemek yapmak için mücadele verdi. Bu yemeği yapmaları için şefler yarışmacılara 45 dakika süre verdi.Sürenin ardından yemeklerin tadına bakan şefler oybirliği ile bireysel dokunulmazlığı alan ismin Emir olduğunu açıkladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS