magazin haberleri

MasterChef Türkiye'den elenen isim belli oldu

MasterChef Türkiye'den elenen isim belli oldu

Masterchef Türkiye elemede bu hafta yarışmaya kim veda etti belli oldu. İzleyicilerin merakla beklediği sorunun yanıtı belli oldu. Eleme potasına giren 4 yarışmacı elenmemek adına tüm hünerlerini sergiledi ve başarısız olan bir kişi yarışmaya veda etti. Kıvanç, Batuhan, Rıfat ve Güzide elemeye çıkmıştı. 30 Kasım 2019'da MasterChef Türkiye'ye veda eden isme haberimizden ulaşabilirsiniz...

"MasterChef'te bu hafta kim elendi?" sorusunun cevabı bu akşam belli oldu. Dokunulmazlık oyununu kaybeden yarışmacılar tezgah başına geçerek eleme potasına girmemek için mücadele etti. Yapılan yemeklerin ardından jüri üyeleri ise zor bir karar alarak iyi tabak çıkaramayan yarışmacının MasterChef hayalini sona erdirdi.

Eleme potasına giren Kıvanç, Batuhan, Rıfat ve Güzide, Somer Şef'in "Uskumru Dolması" adlı yemeğini yapmaya çalıştı. Yarışmacılar elenmemek için kıyasıya mücadele etti.

Balığın içi boşaltılarak yapılan uskumru dolması hayli teknik ve zor bir yemek olarak nitelendi. Yarışmacıların öncelikle balığın baş kısmından bir kesik atarak içindeki kılçıklarının blok halinde çıkarılması istendi. Bu işlemi yaparken Güzide ve Rıfat balığa zarar verdi. Kıvanç ise balığı pişirirken yırttı.

Masterchef'te tekniği zor olan uskumru dolmasını en iyi yapan isim Batuhan oldu. Balığa zarar görmüş olsa da potadan ikinci olarak çıkan isim de Güzide oldu. Şefler Güzide'nin özellikle iç dolmasını beğendi.

MasterChef'te bu hafta kim elendi?

"Uskumru Dolması"n yapıldığı eleme haftasında son ikiye Rıfat ve Kıvanç kaldı. Rıfat, balığın kılçıklarını çıkarmak isterken balığı yırttı. Kıvanç ise balığı pişirirken yırttı. Bu hatalar da iki yarışmacının son ikiye kalmasına neden oldu. Ancak gecenin sonunda hem balığın derisini yırtan hem de iç pilavı çiğ kalan Kıvanç, MasterChef Türkiye'ye veda eden isim oldu.

Mehmet Şef iş teklif etti

Kıvanç Ermiş yarışmaya bir iş teklifi alarak veda etti. Mehmet Yalçınkaya, Kıvanç'a yeni yazacağı yemek kitabının editörlüğünü yapmayı teklif etti. Mehmet Şef, Kıvanç hakkında da şaşırtan övgüler sıraladı ve şunları söyledi:

Sende taktir ettiğim şey cesur yüreklilik. Nalına mıhına vurmadan aklına ne geldiyse doğrusunu yapmış birisin. Meslek hayatında başarılar dilerim. Sen dobra ve cesur bir adamsın.

Kıvanç'tan sosyal medyadan veda mesajı yayınladı

Masterchef'ten elenen Kıvanç, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Her bitiş yeni bir başlangıç .! Herkesin yüreğine sağlık" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS