magazin haberleri

MasterChef’ten elenen Furkan Yalçın kimdir, kaç yaşında nereli?

MasterChef’ten elenen Furkan Yalçın kimdir, kaç yaşında nereli?

MasterChef yarışmasının dün gece yapılan eleme oyununda yarışmaya veda eden isim Furkan Yalçın oldu. Elemenin ardından MasterChef’ten elenen Furkan Yalçın kimdir, kaç yaşında nereli? Soruları merak edilmeye başladı. İşte genç aşçı Furkan Yalçın hakkında detaylar...

Ekranların en çok izlenen yarışma programlarından biri olan MasterChef’te dün akşam eleme oyunu düzenlendi. Gecenin sonunda yarışmaya veda eden isim Furkan Yalçın oldu. Üçlü elemeyle yarışmadan ayrılan Furkan Yalçın’ın kim olduğu, yaşı ve memleketi merak edildi.

MasterChef Türkiye'de 8 Kasım tarihinde ekranlara gelen 12. haftanın son bölümünde hayallerine veda eden isim Furkan Yalçın oldu.  Furkan Yalçın, geçen sene de MasterChef Türkiye'ye katılmış. İlk turda elendikten sonra kendini daha geliştirdiğini söyleyen Furkan Yalçın, bu sefer Mehmet şef ve Somer şefin evet oyları ile ikinci tura çıkmayı başardı.

MasterChef'te veda- Mehmet şeften Furkan açıklaması

Barbaros ile son ikiye kalan Furkan'ın ekmeğinin pişmemesi nedeniyle MasterChef hayalleri son buldu. Öte yandan yakın arkadaşı Emir, Furkan elendikten sonra gözyaşlarını tutamadı. "Ben buraya her zaman hayırlısı olsun diye geldim." diyen Furkan'ın Mehmet Şef ile gerilimi damga vurmuştu. Furkan elendikten sonra açıklama yapan Mehmet Şef ise "Sana göstermiş olduğum tepkiden dolayı neredeyse kendi ailemden bile tepki aldım. Ustaya saygılı bir çocuktun, o olaydan sonra bana gelip tek kelime dahi etmedin. Sen bu meslekte olursun ve yürürsün." ifadelerini kullandı.


Mehmet Şef'ten Furkan açıklaması | Mehmet Şef'ten Furkan açıklaması | Video

MasterChef’ten elenen Furkan Yalçın kimdir, kaç yaşında nereli?

Pastacılık yapan Furkan Yalçın 20 yaşında. 2014 yılında Etiler Turizm Otelcilik Lisesi’ne başlayan Furkan Yalçın, mesleğe babasının 2013 yılında aşçıbaşı olması ile ilgi duymaya başladığını ifade ediyor. Mutfağa bulaşıktan başlayıp mesleğin zorluklarını görerek değerini anladığını söyleyen Yalçın, lise hayatı boyunca farklı organizasyonlarda yer alarak mesleğe dair tecrübeler edindiğini belirtmiştir.

Lise eğitimine devam ederken Karaköy’de kafe ve restaurant mutfaklarında menülerini düzenleyerek ve kendi menüsünü sunmaya başlayan Furkan Yalçın, Çin Mutfağı üzerine eğitimler almıştır. Yalçın, okulunu 2018 yılında uluslararası ve Türkiye içi yarışmalarda temsil etmesinin ardından, ödül almış ve mezuniyetinin ardından resmi olarak iş hayatına atılmıştır. Bu süreçte, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde 4 yıllık Gastronomi bölümünü kazanan ve iş ile eğitim hayatını tekrar bir arada götürmek zorunda kalan Furkan Yalçın, 2019 yılında MasterChef’e katılmış fakat konsantrasyon bozukluğu yaşadığı için basit bir tabakla elenmiştir. Birçok sebep yüzünden okulunu yarım bırakmak zorunda kalan Furkan Yalçın, sonrasında iş hayatına odaklanarak kendisi için bir kariyer planı yapmıştır.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS