magazin haberleri

MasterChef’ten kim elendi? MasterChef'ten elenen isme sürpriz teklif

MasterChef’ten kim elendi? MasterChef'ten elenen isme sürpriz teklif

MasterChef eleme heyecanıyla geçtiğimiz akşam ekrana geldi. Bilindiği üzere eleme potasına gidecek isimler Çarşamba günü netleşmişti. Ancak Masterclass nedeniyle eleme bölümü Cuma akşamı yapıldı. Böyelikle de "MasterChef'ten kim elendi?" sorusu cevabını bulmuş oldu. Öte yandan elenen isme Mehmet Şef'in iş teklif etmesi ise dikkat çekti. Peki, MasterChef’ten kim elendi? İşte, günlerdir merak edilen sorunun cevabı…

MasterChef Türkiye 29 Kasım akşamı ekrana gelen bölümüyle izleyicilerini eleme heyecanı yaşattı. Bilindiği üzere eleme bölümleri Perşembe günleri yayınlanıyor. Ancak bu hafta Perşembe günü MasterClass olduğu için eleme bölümü geçtiğimiz Cuma akşamı yapıldı. Nihayet geçtiğimiz akşam yayınlanan bölümde hangi yarışmacının eleneceği belli oldu. İşte, Masterchef’ten elenen isim…

Eleme potasına giren Kıvanç, Batuhan, Rıfat ve Güzide, Somer Şef'in "Uskumru Dolması" adlı yemeğini yapmaya çalıştı. Yarışmacılar elenmemek için kıyasıya mücadele etti.

Balığın içi boşaltılarak yapılan uskumru dolması hayli teknik ve zor bir yemek olarak nitelendi. Yarışmacıların öncelikle balığın baş kısmından bir kesik atarak içindeki kılçıklarının blok halinde çıkarılması istendi. Bu işlemi yaparken Güzide ve Rıfat balığa zarar verdi. Kıvanç ise balığı pişirirken yırttı.

Masterchef'te tekniği zor olan uskumru dolmasını en iyi yapan isim Batuhan oldu. Balığa zarar görmüş olsa da potadan ikinci olarak çıkan isim de Güzide oldu. Şefler Güzide'nin özellikle iç dolmasını beğendi.

MASTERCHEF'TE BU HAFTA KİM ELENDİ?

"Uskumru Dolması"n yapıldığı eleme haftasında son ikiye Rıfat ve Kıvanç kaldı. Rıfat, balığın kılçıklarını çıkarmak isterken balığı yırttı. Kıvanç ise balığı pişirirken yırttı. Bu hatalar da iki yarışmacının son ikiye kalmasına neden oldu. Ancak gecenin sonunda hem balığın derisini yırtan hem de iç pilavı çiğ kalan Kıvanç, MasterChef Türkiye'ye veda eden isim oldu.

MEHMET ŞEF İŞ TEKLİF ETTİ

Kıvanç Ermiş yarışmaya bir iş teklifi alarak veda etti. Mehmet Yalçınkaya, Kıvanç'a yeni yazacağı yemek kitabının editörlüğünü yapmayı teklif etti. Mehmet Şef, Kıvanç hakkında da şaşırtan övgüler sıraladı ve şunları söyledi:

Sende taktir ettiğim şey cesur yüreklilik. Nalına mıhına vurmadan aklına ne geldiyse doğrusunu yapmış birisin. Meslek hayatında başarılar dilerim. Sen dobra ve cesur bir adamsın.

KIVANÇ VEDA MESAJI YAYINLADI

Masterchef'ten elenen Kıvanç, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Her bitiş yeni bir başlangıç .! Herkesin yüreğine sağlık" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS