magazin haberleri

Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu nasıl? İşte, Erbil’den son durum

Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu nasıl? İşte, Erbil’den son durum

Mehmet Ali Erbil sağlık durumu ile ilgili Magazin gündeminin en çok araştırılanları arasında yer alıyor. Erbil’in sağlık durumu ile ilgili son durumu kardeşi Yeşim Erbil açıkladı. Yeşim Erbil yaptığı açıklamada Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu ile ilgili “Şu an yoğun bakımda. Son olay ağır bir kaçış sendromu ile ilgili” dedi. İşte, Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu ile ilgili son durum…

Mehmet Ali Erbil yoğun bakımda yeniden tedaviye alındı. Yaşanan olumsuz gelişme sonrası Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu hayranları tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Erbil’in sağlık durumu nasıl? İşte, Erbil’in sağlık durumu ile ilgili doktor kardeş, Yeşim Erbil tarafından yapılan açıklama:


Abimin durumunu merak ediyorsunuz haklı olarak. Aslında bilgileri saklamıyoruz sadece iki ileri bir geri giden bir süreç olduğu için anlık duyuru yapmadık. 16 aydır ağır bir hastane süreci. Taburcu olsa da ayaktan takibi hep devam etti. 20 yıldır mevcut kaçış sendromu ve düşme ile başlayan olaylar vücudunu çok yıprattı. Birgün bile ‘ne olacak böyle’ demedi. Şu an yoğun bakımda. Son olay ağır bir kaçış sendromu ile ilgili. Yıpranan organlar daha fazla etkileniyor bu nedenle de hassas bir tedavi gerektiği için yoğun bakımda. Kronik hastalıklarla baş etmek çok zordur. Ne zaman ne gelişeceğini bilemezsiniz. 2+2=4 değildir. Tedavisi sürecek, bekleyeceğiz her zaman yaptığımız gibi dua edeceğiz. Benim başından beri söylediğim şey şudur. Tüm hastalar için Allah en hayırlısını versin. Biz doktor olarak bilimin ışığında ne gerekiyorsa yaparız. Yaşam böyle bir şey hep mutlu hep sağlıklı hep moralli hep enerjik hep refahtan ibaret değil. İyi pazarlar.


KAÇIŞ SENDROMU NEDİR?


Kaçış sendromu hastalığı ya da bilimsel adıyla "Capillary leak syndrome" kanın yoğunlaşması, tansiyonun düşmesi gibi bulgular veren hastalık, damarlardan protein, mineral ve suyun sızması" olarak tanımlanmaktadır. Tekrarlayan şoklarla kendini gösteren sendrom, bu krizlerden 24 saat önce gribal enfeksiyonlarda olduğu gibi, halsizlik, yorgunluk, hafif ateş gibi belirtiler veriyor. Krizler birkaç ayda bir tekrarlayabileceği gibi, bazen yıllarca görülmüyor. Krizi önleyici tedavide de üst solunum yolları enfeksiyonlarında kullanılan ilaçlar veya astım, bronşit hapları uygulanıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS