Merak uyandırdı: Göktuğ kimdir, nasıl öldü? Kuruluş Osman Göktuğ kimdir? Göktuğ'u Burak Çelik canlandırıyor! Burak Çelik kaç yaşında, nereli?

A A

20.04.2022 - 19:47 Son Güncelleme:

Kuruluş Osman dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Kuruluş Osman dizisinde Göktuğ karakteri dikkat ekiyor. Burak Çelik'in hayat verdiği Kuruluş Osman Göktuğ'un ölümü ile ilgili bilgiler sorgulanıyor. İşte Kuruluş Osman Göktuğ kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı? sorularının yanıtları...

Merak uyandırdı: Göktuğ kimdir, nasıl öldü? Kuruluş Osman Göktuğ kimdir? Göktuğ'u Burak Çelik canlandırıyor! Burak Çelik kaç yaşında, nereli?

ATV'nin her çarşamba ekrana gelen dizisi Kuruluş Osman'ın oyuncu kadrosunda Burak Çelik de yer alıyor. Kuruluş Osman Göktuğ karakterine hayat veren Burak Çelik'in kim olduğu araştırılıyor .İşte Kuruluş Osman'ın Göktuğ'u Burak Çelik ile ilgili bilgiler...

Kuruluş Osman Göktuğ kimdir?

Kuruluş Osman dizisinin Göktuğ'u Balgay'ın adamı olarak bilinmektedir. Moğol komutanı Balgay’ın adamı olarak Kuruluş Osman'a dahil olan Kongar, sonrasında Müslüman olarak Osman Bey'in Alplerinden biri haline geldi.

Burak Çelik kimdir?

Burak Çelik 21 Temmuz 1992, İstanbul doğumlu. Türk oyuncu ve manken olan Çelik, 2013 Best Model of Turkey ve aynı yıl katıldığı Best Model of The World birincisi. 42 ülkeden 56 modelin katıldığı Best Model of The World yarışmasında "En İyi Erkek Model" seçildi. Çelik, Karagül dizisinde canlandırdığı Serdar karakteriyle oyunculuğa adım attı. Dizide 100 bölüm rol aldı. Ardından "Hayat Sevince Güzel" adlı dizinin başrollerinde yer alan Çelik, Barış karakterini canlandırdı. Söz dizisinde ise Selim karakterini canlandırdı. 2019 yılında Sevgili Geçmiş'te Mahir karakterini oynadı. 2020 yılında Kuruluş Osman dizisine Kongar karakteri ile dahil olmuştur.