magazin

Metin Hara: ''Adriana bana ağlayarak anlattı''

  1. Magazin
Metin Hara: ''Adriana bana ağlayarak anlattı''

Yazar Metin Hara, dünyaca ünlü manken Adriana Lima ile olan aşklarını, evlilik hakkındaki düşüncelerini Hürriyet’e anlattı. İşte o röportajda öne çıkan başlıklar…Bu ilişki size neler kattı, sizde neleri değiştirdi?
- Kalbine misafir ettiğin herkes sana farkındalık katar. Tabii ki karşımdaki insan bana inanılmaz şeyler katıyor. Örnek vereyim: Hakkımızda ‘dayak attı’ diye bir yalan haber yapılmıştı. İlk anda çok üzüldüm. “Ne demek dayak, ben ilişkilerimde sesini bile yükseltmeyen bir insanım” derken o dedi ki: “Hiç takma. Ben 17 senedir bunun içerisindeyim. Bunlar olacak. İşine odaklan. Zaman içerisinde her şey hallolur.” Ve halloluyor. Zaten biliyorsunuz, tüm dünya basını önünde Türkiye’de yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı paylaşımını yaptı. Ve bana duygusal anlamda çok destek oldu.
Adriana’nın “Artık çıplak pozlar vermeyeceğim” açıklamasına, “Türk erkeğiyle oldu, kendini bozdu” şeklinde yorumlar geldi...
- Benim yaklaşımıma zerre kadar oturmayan, tamamen kurgusal bir söylem. Paylaşımı o değil aslında, mesajı açık ve net: Herhangi bir neden olmadan, sadece soyunmak için soyunmayacağım. Aslında bir kadının son derece değerli bir şekilde, kadının metalaştırılmasından duyduğu rahatsızlığın hikayesi. Başka bir hikaye var orada... O kadar duygusal ki! Ve bana ağlayarak anlatılmış bir hikaye...
Nedir?
- Adriana günde iki buçuk saat spor yapar. Spor salonunda birlikte çalıştığı, kendisinden daha kilolu, daha kısa boylu bir kadının kendi bedeninden ne kadar utandığını görüyor. Kadınla empati yapıyor. “Sadece soyunmak için, kadını belli güzellik normlarına sokan bu tip kampanyalarda yer almayacağım” diyor. Onun marka değerindeki bir insan adına büyük bir hareket. Ama bu benim ona söylediğim ya da söyleyeceğim bir şey değil. Ben zaten karşımdaki insanın mesleğinin ne olduğunu biliyorum. Yarattığı başarının ne olduğunu biliyorum. Hiç veryansın etmeden, ‘keşke’siz Adriana’nın yaptığı her şeyin arkasındayım. İki tane evladı var, onların da...
Sevgiliniz dünyanın en güzel insanlarından biri. Peki siz onu nasıl anlatırsınız?
- Onu tanıdıkça fiziksel güzelliğinin ötesinde çok daha fazla güzellikler barındırdığını görüyorsunuz. Annem akciğer kanseri, dördüncü evrede. Tedavi görüyor. Her gün annemi arıyor. Böyle biri. Her gün çocuklarını arabayla okula bırakan, evde bir sürü çalışanı olmasına, işlerinin yoğunluğuna rağmen beslenme çantalarını elleriyle hazırlayan bir insan. Güzellik geçicidir, ben de yaşlanacağım, o da. Vücutlar yaşlanacak. Ama ne olursa olsun karşımdaki insanın değeri değişmeyecek.
Beraber yaşlanmayı planlıyor musunuz?
- İnsanlara geleceğinizi vaat etmek, aslında çok büyük bir masal. Çünkü gelecekte yaşayıp yaşamayacağımızın garantisi olmadığını öğrenecek kadar fazla hastayla çalıştım. İnsanlara geleceği vaat etmek yerine, anın sonsuzluğunu vaat etmeyi değerli buluyorum. Birbirimize karşı aşkımız sürdüğü sürece yaşlanırız, birlikte ölürüz. Benim adıma önemli olan 10 sene sonra ne olacağı değil, şu andaki değeri sunmak. Ve şu anda birbirimize karşı çok değerli şeyler yaşadığımızı düşünüyoruz. Bugünlerde duygular bu kadar yüzeysel yaşanırken, aramızda kilometrelerce yol, bir sürü zorluk olmasına rağmen ne olursa olsun samimiyetle birbirimizin yanında oluşumuz önemli bir şey. Ve ben bu duyguyu korumak için elimden geleni yapacağım. O da yapacağını söylüyor. O yüzden gelecekte ne olacağı ile ilgili daha fazla düşüncem yok.
Evlilik haberleri de çıkıyor ara ara...

Bir şeyin son noktaya kadar gitmiyor olması, onun kutsallığını elinden almaz. Ayrılma da olabilir, evlenme de olabilir. Bu, sürecin kutsallığını, doğallığını, samimiyetini zerre kadar daha değersiz yapmaz. O nedenle, ne olursa olsun, ben şimdi çok iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Bu duygu ikimiz tarafından da paylaşılırsa seneleri deviririz, çok daha da güzel olur.
Evlilik şart mı sizce?
- Hayır, ben şart olduğunu düşünmüyorum. Benim adıma aşk bakidir, ötesindeki her şey formalitedir. Bugüne kadar hiçbir zaman ötesine inanmadım. Bence gönülden olan bağ vardır, sürecin sonrasında bazı şeyler kendi içerisinde evrimleşebilir, farklı noktalara gidebilir. Ama evlenme ya da boşanma kelimeleri bende toplumsal anlamda var olduğu yer tutmuyor.

Metin Hara ve Adriana Lima'nın aşkı basına ilk kez böyle yansımıştı
Dünyaca ünlü Brezilyalı top model Adriana Lima ve Türk kişisel gelişim yazarı Metin Hara Bodrum Havalimanı'ndan el ele çıkmadan önce böyle görüntülenmiş ve ilişkileri ortaya çıkmıştı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS