magazin

Murat Şeker: “Seyirci bizi özlemişti”

  1. Magazin
Murat Şeker: “Seyirci bizi özlemişti”
Murat Şeker: “Seyirci bizi özlemişti”

‘Çakallarla Dans’ serisinin 5’inci filmi için geri sayım başladı. Serinin yaratıcısı Murat Şeker, “Seyirci bizi özlemişti. Bu sevgiye kayıtsız kalamazdık” dedi.

HT Magazin'den Mehmet Çalışkan'ın haberine göre, ilkinin düşük gişesine rağmen bir seriye dönüşen, ikinci filmi ilkinden yüzde 300 fazla izlenen ‘Çakallarla Dans’ serisinin 5’incisi için çekim hazırlıkları başladı.

Toplam 4 milyon 200 bin biletin satıldığı serinin yönetmeni ve Ali Tanrıverdi ile birlikte ortak senaristi olan Murat Şeker, sete temmuzda çıkacaklarını açıkladı.

Oyuncu kadrosu ve yaratıcı ekibin her iki yılda bir, bir araya geldiğini belirten Şeker, “Biz birbirimizi, seyirci de bizi özlemişti. Serinin devamına yönelik üzerimizde pozitif yönde bir baskı var. Biz de bu sevgiye kayıtsız kalmayarak bu yaz serimizin beşincisini çekeceğiz” diye konuştu.Şeker, filmin ilkinin düşük gişesine rağmen nasıl seriye dönüştüğüne de açıklık getirdi:

“Bazı filmler zamana dayanıklıdır. Değerinin zamanla anlaşıldığı en iyi örneklerden biri Çakallarla Dans’tır. Buradaki en temel sebep bizden bir hikaye, karakterlerin mahallenin bağrından kopup gelmiş olması. Ve de bence yaptığımız muhalif politik mizahın dozu. Kantarın topuzunu kaçırmadan ama taviz de vermeden mizah yapıyoruz. Bütün bunlar bizi beşinci filme getirdi.”

Okuma provaları başladı

Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar, Murat Akkoyunlu ve Didem Balçın, geçtiğimiz günlerde okuma provalarına başladı.

Gösterime aralıkta girecek olan ‘Çakallarla Dans 5’te beyezperdeye, hâkimin birbirlerine 100 metreden fazla yanaşmamaları şartıyla tahliye ettiği çakalların girmekte geç kalmayacağı yeni bir macera aktarılacak.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS