Nadide Sultan çarpıcı açıklamalarda bulundu

Nadide Sultan çarpıcı açıklamalarda bulundu

Nadide Sultan çarpıcı açıklamalarda bulundu

1990’lı yıllarda birçok isim müzik camiasına adımını atmıştı. Onlardan birisi de Nadide Sultan’dı. 'Konyalım' parçasıyla hafızalarda yer edinen şarkıcı, katıldığı programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçmişini hatırlamakta zorlandığı için terapiste gittiğini söyleyen Nadide Sultan, “Yaşadığım acılar yüzünden geçmişimi hatırlayamıyorum” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

1999'de seslendirdiği 'Konyalım' türküsüyle ünlenen Nadide Sultan, Özlem Adakul’un Ekotürk’te yayınlanan 'Pembe Masa' programa konuk oldu. Bir dönemin en çok konuşulan şarkıcıları arasında yer alan Nadide Sultan'ın açıklamaları gündem oldu.

Günümüz şarkılarına ve şarkıcılarına sitem eden 45 yaşındaki sanatçı, “Şimdi yapılan hiçbir şarkının sözü hatırlanmıyor ama 90’lar şarkılarından birini herkes çok kolay hatırlar. O zamanlar daha duygu yüklü işler yapılıyordu. Çünkü 90’larda şarkılar tutsun diye değil, gönülden yapılan işlerdi” dedi.

2009 yılında yarım bıraktığı üniversite eğitimine geri dönen sanatçı, 2011'de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Ses Eğitimi bölümünden mezun olmuştu. Sektörde çalışan bir konservatuvarlı olması nedeniyle atıldığı okula tekrar dönemediği ama pes etmeyerek sonradan konservatuvarı bitirdiğini söyleyen şarkıcı, kendisinde star ışığını besteci Garo Mafyan’ın gördüğünü ve sonrasında hayatının değiştiğini söyledi.

Yönetmen Hakan Yonat ile mutlu bir evlilik sürdüren, Kaan adında dört yaşında bir oğlu olan Nadide Sultan, eşinin başlarda evlenmek istemediğini itiraf etti: Genelde erkekler evlilikten kaçar, bizde de öyle oldu. 1.5 sene nişanlı bekletti beni ama her şey zamanında güzelmiş. Çok mutluyuz.

Geçmişine dair bir şey hatırlayamadığını itiraf eden ünlü şarkıcı, hafıza sorunu sebebiyle terapiste gittiğini söyledi. Nadide Sultan, yaşadığı çocukluk acıları nedeniyle geçmişini hatırlamakta zorlandığını anlattı.

Konser zamanlarına dair bilinmeyen anılarını da paylaşan sanatçı, "Benim konserim başka bir sanatçının gibi gösterildi. Binlerce kişinin olduğu bir konserimde sahneye bir müzisyen arkadaşımı davet etmiştim ama o gidip konserimi kendi konseri gibi paylaşmıştı” şeklinde konuştu.