hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Nil Karaibrahimgil: Elmanın olmadığı bir dünyanın nasıl olacağını düşündüm!

  Nil Karaibrahimgil: Elmanın olmadığı bir dünyanın nasıl olacağını düşündüm
  expand

  Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri (CIP), Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü öncesi bir etkinlik gerçekleştirdi. Feriye Sarayı’nda düzenlenen etkinliğe katılan Nil Karaibrahimgil, geçtiğimiz yıl çıkardığı 'Uyan Anne' şarkısının hikayesini anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yuvam Dünya Derneği Kurucu Üyesi Nil Karaibrahimgil, gönüllü çalışmalarını ve faydalarını dünyaya duyurmak, gönüllü programlara katılımı artırmak amacıyla kutlanan 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü öncesinde 'İklim ve Gençlik' temasıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

  "BİR ANNE OLARAK BÜYÜK PANİK YAŞADIM"

  Ünlü sanatçı, iklim kriziyle mücadele eden Yuvam Dünya Derneği için yazıp söylediği Uyan Anne şarkısı hakkında şu ifadeleri kullandı: Beni bu şarkıya bir elma götürdü. Bir gün 2050 yılında artık elma olmayabileceğine dair bir şey duydum ve bir anne olarak büyük bir panik yaşadım. Elmanın olmadığı bir dünyanın nasıl bir dünya olacağını düşündüm ve Uyan Anne şarkısını yazdım. Aslında bu şarkı bir çocuğun ağzından yazılmış bir şarkı. Bu şarkıyı oğlumun bana söylediğini düşündüm. Yani bizden sonraki neslin bize söylediği bir şarkı gibi düşünebiliriz. Doğaya ve çocuklara yönelik çalışmaları ile bilinen Nil Karaibrahimgil, Uyan Anne şarkısını gönüllülerle birlikte seslendirdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow